Перевірте, чи захищені носії особистих ключів

Розробник M.E.Doc звернув увагу, що державні установи мають обов’язково перевірити:

  • чи записані особисті/секретні ключі працівників на захищених носіях;
  • чи правильно заповнена Картка підприємства в розділі Довідники програми M.E.Doс. У картці, зокрема, має бути вказана форма власності установи, яку обирають із Довідника.

Бюджетні установи, діяльність яких пов’язана з набуттям, зміною чи припиненням прав/обов’язків осіб, мають застосовувати виключно засоби кваліфікованого електронного підпису/печатки. Вони захищають записані на них дані від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання (п. 2 ст. 17 Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII).

Державні установи використовують для:

  • засвідчення чинності відкритого ключа — лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа;
  • діяльності, пов’язаної з набуттям, зміною чи припиненням прав/обов’язків осіб та для інформаційного обміну з іншими юридичними особами, — виключно захищені носії особистих ключів (п. 4 Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 749).

Захищений носій особистих ключів — засіб кваліфікованого електронного підпису/печатки, призначений для зберігання особистого ключа. Його можна придбати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «ЦСК «Україна».

За інформацією розробника M.E.Doc

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9260

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3792

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1872