Перевірте, чи захищені носії особистих ключів

Розробник M.E.Doc звернув увагу, що державні установи мають обов’язково перевірити:

  • чи записані особисті/секретні ключі працівників на захищених носіях;
  • чи правильно заповнена Картка підприємства в розділі Довідники програми M.E.Doс. У картці, зокрема, має бути вказана форма власності установи, яку обирають із Довідника.

Бюджетні установи, діяльність яких пов’язана з набуттям, зміною чи припиненням прав/обов’язків осіб, мають застосовувати виключно засоби кваліфікованого електронного підпису/печатки. Вони захищають записані на них дані від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання (п. 2 ст. 17 Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII).

Державні установи використовують для:

  • засвідчення чинності відкритого ключа — лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа;
  • діяльності, пов’язаної з набуттям, зміною чи припиненням прав/обов’язків осіб та для інформаційного обміну з іншими юридичними особами, — виключно захищені носії особистих ключів (п. 4 Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 749).

Захищений носій особистих ключів — засіб кваліфікованого електронного підпису/печатки, призначений для зберігання особистого ключа. Його можна придбати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «ЦСК «Україна».

За інформацією розробника M.E.Doc

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106632

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405863

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
98

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді