Перевірте, чи захищені носії особистих ключів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Розробник M.E.Doc звернув увагу, що державні установи мають обов’язково перевірити:

  • чи записані особисті/секретні ключі працівників на захищених носіях;
  • чи правильно заповнена Картка підприємства в розділі Довідники програми M.E.Doс. У картці, зокрема, має бути вказана форма власності установи, яку обирають із Довідника.

Бюджетні установи, діяльність яких пов’язана з набуттям, зміною чи припиненням прав/обов’язків осіб, мають застосовувати виключно засоби кваліфікованого електронного підпису/печатки. Вони захищають записані на них дані від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання (п. 2 ст. 17 Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII).

Державні установи використовують для:

  • засвідчення чинності відкритого ключа — лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа;
  • діяльності, пов’язаної з набуттям, зміною чи припиненням прав/обов’язків осіб та для інформаційного обміну з іншими юридичними особами, — виключно захищені носії особистих ключів (п. 4 Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 749).

Захищений носій особистих ключів — засіб кваліфікованого електронного підпису/печатки, призначений для зберігання особистого ключа. Його можна придбати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «ЦСК «Україна».

За інформацією розробника M.E.Doc

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік внесків до статутного капіталу комунальних підприємств ОТГ

Облік внесків до статутного капіталу КП — що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання — у даному огляді
36412

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
869

Податкові зобов’язання органів місцевого самоврядування: облік та податки

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. У статті з прикладами розповідаємо, які саме податки вони сплачують, як показати в обліку нарахування та погашення податкових зобов’язань, які застосовуються бухгалтерські проведення
7507

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді