Працівник загубив трудову книжку: як заповнити дублікат

Працівник, який втратив трудову книжку, одразу має заявити про це роботодавцю за місцем останньої роботи. Не пізніше ніж за 15 днів після заяви роботодавець має видати працівнику іншу трудову книжку/вкладиш до неї з написом «Дублікат» у правому верхньому кутку першої сторінки.

Роботодавець зобов’язаний сприяти працівникові в одержанні документів, які підтверджують стаж його роботи, що передував останньому працевлаштуванню.

Скачати зразок довідки про страховий стаж

У дублікат трудової книжки/вкладиш роботодавець вносить тільки ті дані, що є у документах, а саме:

  • у розділи «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження» і «Відомості про заохочення» — записи про роботу, нагородження і заохочення за місцем останньої роботи на підставі раніше виданих наказів/розпоряджень;
  • у графу 3 розділу «Відомості про роботу» — запис про загальний стаж роботи працівника до влаштування на останнє місце роботи, який можна підтвердити документами;
  • загальний стаж роботи роботодавець записує сумарно — зазначає загальну кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Роботодавець описує загальний стаж, підтверджений належно оформленими документами, за окремими періодами роботи у графах:

  • 2 — дата прийняття на роботу;
  • 3 — найменування підприємства, де працював працівник, а також цех/відділ і посаду працівника. Відповідний запис вносять, якщо працівник переводився на іншу постійну роботу на тому самому підприємстві;
  • 2 — дату звільнення;
  • 3 — причину звільнення, якщо в документах працівника є такі дані;
  • 4 — найменування, дату і номер документа, на підставі якого він провів відповідні записи у дублікаті.

Якщо трудова книжка/вкладиш до неї стала непридатною — обгоріла/розірвана/забруднена, — останній роботодавець видає працівнику дублікат трудової книжки/вкладиш до неї. На першій сторінці непридатної трудової книжки роботодавець вказує надпис «Замість видано дублікат», а книжку повертає її власнику.

За інформацією Управління Держпраці у Тернопільській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14345

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9926

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13055

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді