Працівник загубив трудову книжку: як заповнити дублікат

Працівник, який втратив трудову книжку, одразу має заявити про це роботодавцю за місцем останньої роботи. Не пізніше ніж за 15 днів після заяви роботодавець має видати працівнику іншу трудову книжку/вкладиш до неї з написом «Дублікат» у правому верхньому кутку першої сторінки.

Роботодавець зобов’язаний сприяти працівникові в одержанні документів, які підтверджують стаж його роботи, що передував останньому працевлаштуванню.

Скачати зразок довідки про страховий стаж

У дублікат трудової книжки/вкладиш роботодавець вносить тільки ті дані, що є у документах, а саме:

  • у розділи «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження» і «Відомості про заохочення» — записи про роботу, нагородження і заохочення за місцем останньої роботи на підставі раніше виданих наказів/розпоряджень;
  • у графу 3 розділу «Відомості про роботу» — запис про загальний стаж роботи працівника до влаштування на останнє місце роботи, який можна підтвердити документами;
  • загальний стаж роботи роботодавець записує сумарно — зазначає загальну кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Роботодавець описує загальний стаж, підтверджений належно оформленими документами, за окремими періодами роботи у графах:

  • 2 — дата прийняття на роботу;
  • 3 — найменування підприємства, де працював працівник, а також цех/відділ і посаду працівника. Відповідний запис вносять, якщо працівник переводився на іншу постійну роботу на тому самому підприємстві;
  • 2 — дату звільнення;
  • 3 — причину звільнення, якщо в документах працівника є такі дані;
  • 4 — найменування, дату і номер документа, на підставі якого він провів відповідні записи у дублікаті.

Якщо трудова книжка/вкладиш до неї стала непридатною — обгоріла/розірвана/забруднена, — останній роботодавець видає працівнику дублікат трудової книжки/вкладиш до неї. На першій сторінці непридатної трудової книжки роботодавець вказує надпис «Замість видано дублікат», а книжку повертає її власнику.

За інформацією Управління Держпраці у Тернопільській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9711

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді