Оплачуємо надурочні години за підсумованого обліку робочого часу

Режим підсумованого обліку робочого часу можуть вводити в установах/організаціях:

  • що діють безперервно;
  • де за умовами роботи не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна/щотижнева тривалість робочого часу (ст. 61 КЗпП).

Обліковий період роботодавець має встановити в колективному договорі. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні й святкові (неробочі) дні, години відпочинку.

Переробіток в окремі дні роботодавець може компенсувати додатковими днями відпочинку або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду.

Усі години надурочної роботи оплачують у кінці облікового періоду або під час звільнення працівника.

Табель обліку робочого часу бланк

Загальну кількість надурочних годин за обліковий період визначають як різницю між фактично відпрацьованим часом і нормою годин за цей період.

Аби визначити годинну ставку для оплати надурочних годин, місячний оклад працівника поділіть на середньомісячну кількість годин за обліковий період.

Щоб розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період, норму тривалості робочого часу за обліковий період поділіть на кількість місяців в обліковому періоді.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 04.03.2019 № 248/0/206-19

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
55374

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5007

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15303

Як оплачувати запізнілий лікарняний

Бухгалтер дізнався про відкритий лікарняний з запізненням. Або ж лікарняний був відкритий за вже відпрацьований день. Як обчислити лікарняні такому працівникові з прикладом заповненого Додатка Д1, – у даній консультації.
26405

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді