Упаковки для ліків маркуватимуть — це гарантуватиме оригінальність ліків

Поступово на всіх упаковках рецептурних ліків з’явиться спеціальне маркування, аби гарантувати їх оригінальність. Це вже допомагає боротися із фальсифікованими ліками в інших країнах, а в Україні стало можливим після ухвалення Урядом Концепцію реалізації державної політики з запобігання фальсифікації лікарських засобів.

Маркування упаковок ліків спеціальним кодом впроваджуватимуть поступово:

  • І етап — на етапі пілоту маркування буде добровільним: взяти участь у програмі можуть будь-які фармвиробники;
  • ІІ етап — поступово запровадять обов’язкове маркування окремих видів лікарських засобів, визначених МОЗ. Обов’язково маркуватимуть ліки, що входять до Національного переліку лікарських засобів, використовуються за програмою «Доступні ліки»;
  • ІІІ етап — обов’язково маркуватимуть всіх види ліків, що визначені МОЗ такими, що підлягають маркуванню (зокрема, всіх рецептурних препаратів).

Що дасть маркування? Виробники ліків на заводах наноситимуть на кожну упаковку індивідуальне маркування, а дані про це — заноситимуть в єдину електронну інформаційну базу. Надалі всі відомості про рух ліків — від виробників до аптек і споживачів — включать в загальну базу даних. Тому, не можна буде продати фальсифікований препарат з тими самими даними.

Завдяки маркуванню ліків держава матиме реальну статистику споживання пацієнтами ліків і зможе точніше планувати обсяги закупівель ліків та фінансування державних програм.

Джерело: офіційний сайт Кабінету Міністрів України

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4778

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді