Упаковки для ліків маркуватимуть — це гарантуватиме оригінальність ліків

Поступово на всіх упаковках рецептурних ліків з’явиться спеціальне маркування, аби гарантувати їх оригінальність. Це вже допомагає боротися із фальсифікованими ліками в інших країнах, а в Україні стало можливим після ухвалення Урядом Концепцію реалізації державної політики з запобігання фальсифікації лікарських засобів.

Маркування упаковок ліків спеціальним кодом впроваджуватимуть поступово:

  • І етап — на етапі пілоту маркування буде добровільним: взяти участь у програмі можуть будь-які фармвиробники;
  • ІІ етап — поступово запровадять обов’язкове маркування окремих видів лікарських засобів, визначених МОЗ. Обов’язково маркуватимуть ліки, що входять до Національного переліку лікарських засобів, використовуються за програмою «Доступні ліки»;
  • ІІІ етап — обов’язково маркуватимуть всіх види ліків, що визначені МОЗ такими, що підлягають маркуванню (зокрема, всіх рецептурних препаратів).

Що дасть маркування? Виробники ліків на заводах наноситимуть на кожну упаковку індивідуальне маркування, а дані про це — заноситимуть в єдину електронну інформаційну базу. Надалі всі відомості про рух ліків — від виробників до аптек і споживачів — включать в загальну базу даних. Тому, не можна буде продати фальсифікований препарат з тими самими даними.

Завдяки маркуванню ліків держава матиме реальну статистику споживання пацієнтами ліків і зможе точніше планувати обсяги закупівель ліків та фінансування державних програм.

Джерело: офіційний сайт Кабінету Міністрів України

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33186

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4320

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
26948

Оплата періодики у грудні можлива — тримайте 3 підказки

Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань
3243