МОЗ обмежить ціни на ліки з Нацпереліку

Уряд ухвалив рішення про регулювання цін на ліки з Національного переліку основних лікарських засобів (далі – Нацперелік). Для цих ліків з 1 липня МОЗ встановлюватиме граничні ціни.

Обмеження цін діятиме на закупівлі ліків закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти.

МОЗ регулюватиме ціни за моделлю референтного ціноутворення. Для цього порівнюватиме ціни на ліки в Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії та визначатиме ціну, що їх не перевищує.

Обмеження стосуватиметься лише тих ліків:

  • ціна на які у нас вища, ніж ціни в перелічених країнах;
  • обсяги продажів за якими за рік становлять понад 5 млн грн.

Електронний сервіс «Єдиний закупівельний словник»

Граничну ціну на ліки з Нацпереліку встановлюватимуть на основі середньої ціни трьох найменших значень з п’яти країн, в яких фахівці порівнюватимуть такі ціни. Додатково застосовуватимуть понижуючий коефіцієнт 0,8 з огляду на рівень доходу і платоспроможності населення в Україні.

Референтну ціну МОЗ розраховуватиме для міжнародних непатентованих назв (МНН). Перелік МНН з референтним ціноутворенням оновлюватимуть один раз на рік, а застосовуватимуть протягом бюджетного року.

Отже, на першому етапі держава регулюватиме ціни на ті ліки, на які за даними Prozorro витрачено понад 5 млн грн державних коштів. Утім, референтну ціну як граничну встановлять лише для тих МНН та форм випуску, ціна на які в Україні вища за референтну.

Очікується, що державне регулювання цін на популярні препарати допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці кошти заклади зможуть придбати більше ліків з Нацпереліку.

Джерело: офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33245

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4383

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
27060

Оплата періодики у грудні можлива — тримайте 3 підказки

Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань
3253