Роботу працівника, якого направили у відрядження, роботодавці оплачують відповідно до умов трудового або колективного договору. Однак розмір оплати працівника не може бути нижчим від його середньої заробітної плати (ч. 4 ст. 121 КЗпП).Тож аби оплатити відрядження працівника, врахуйте два показники:
- денний заробіток — відповідно до оплати праці, яку встановили за трудовим/колективним договором;
- середньоденний заробіток — який обчислили за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).
До денного заробітку працівника включайте всі виплати, які працівник отримає у місяці, в якому його направили у відрядження — оклад, доплати, надбавки, премії тощо.
Як зміниться оплата відрядження 2020
Аби визначити середньоденний заробіток, заробітну плату обчислюйте на основі виплат за 2 попередні місяці, які передують відрядженню. До розрахунку середньої заробітної плати включайте виплати відповідно до Порядку № 100, зокрема:
- доплати та надбавки;
- виробничі премії;
- премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії;
- винагороду за підсумками річної роботи та вислугу років.
Щоб розрахувати суму, яку потрібно виплатити співробітнику за час відрядження, порівняйте дві величини, які розрахували — середньоденну зарплату та денну зарплату за місяць, у якому він перебував у відрядженні.
Із цих величин оберіть більшу і на її підставі розрахуйте суму оплати часу відрядження. Оплатіть працівнику всі робочі дні тижня за графіком установи.
За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області