Як оплатити відрядження працівника

Роботу працівника, якого направили у відрядження, роботодавці оплачують відповідно до умов трудового або колективного договору. Однак розмір оплати працівника не може бути нижчим від його середньої заробітної плати (ч. 4 ст. 121 КЗпП).Тож аби оплатити відрядження працівника, врахуйте два показники:

  • денний заробіток — відповідно до оплати праці, яку встановили за трудовим/колективним договором;
  • середньоденний заробіток — який обчислили за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

До денного заробітку працівника включайте всі виплати, які працівник отримає у місяці, в якому його направили у відрядження — оклад, доплати, надбавки, премії тощо.

Як оплатити відрядження працівника Як зміниться оплата відрядження 2020

Аби визначити середньоденний заробіток, заробітну плату обчислюйте на основі виплат за 2 попередні місяці, які передують відрядженню. До розрахунку середньої заробітної плати включайте виплати відповідно до Порядку № 100, зокрема:

Щоб розрахувати суму, яку потрібно виплатити співробітнику за час відрядження, порівняйте дві величини, які розрахували — середньоденну зарплату та денну зарплату за місяць, у якому він перебував у відрядженні.

Із цих величин оберіть більшу і на її підставі розрахуйте суму оплати часу відрядження. Оплатіть працівнику всі робочі дні тижня за графіком установи.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
152531

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
46628

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243209

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12852

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
233398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді