Податкова накладна з помилкою в назві контрагента: як отримати податковий кредит

Реквізит податкової накладної «Назва покупця (отримувача) товарів/послуг» має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних, адже цей реквізит є обов’язковим (п. 201.1 ПК).

Скачати податкову накладну за новою формою

Тож якщо податкова накладна (далі— ПН) містить назву покупця, яка на дату складання такої ПН не відповідає формулюванню у його статутних документах:

  • її продавець склав з порушенням норм ПК;
  • вона заважає ідентифікувати проведену операцію;
  • суми ПДВ за нею покупець не може віднести до податкового кредиту.

Аби виправити помилку у заголовній частині ПН у назві покупця/отримувача товарів/послуг, постачальник/продавець таких товарів/послуг на дату, коли він виявив помилку, має право скласти розрахунок коригування (РК) до ПН (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).

У РК всі реквізити заголовної частини ПН, які заповнили правильно, повторіть, а назву покупця/отримувача товарів/послуг, в якій допустили помилку — заповніть без помилки. У цьому випадку графи 1-13 розділу Б РК та розділ А, до яких вносите узагальнюючі дані про суми коригування, не заповнюйте/залиште пустими.

Такий РК після реєстрації у ЄРПН є підставою для того, щоб покупець/отримувач товарів/послуг включив до податкового кредиту суми ПДВ, які містить ПН, до якої склали РК.

За інформацією Офісу великих платників податків ДФС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
262

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25526

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1491

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
216308

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301839