Реквізит податкової накладної «Назва покупця (отримувача) товарів/послуг» має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних, адже цей реквізит є обов’язковим (п. 201.1 ПК).
Скачати податкову накладну за новою формою
Тож якщо податкова накладна (далі— ПН) містить назву покупця, яка на дату складання такої ПН не відповідає формулюванню у його статутних документах:
- її продавець склав з порушенням норм ПК;
- вона заважає ідентифікувати проведену операцію;
- суми ПДВ за нею покупець не може віднести до податкового кредиту.
Аби виправити помилку у заголовній частині ПН у назві покупця/отримувача товарів/послуг, постачальник/продавець таких товарів/послуг на дату, коли він виявив помилку, має право скласти розрахунок коригування (РК) до ПН (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).
У РК всі реквізити заголовної частини ПН, які заповнили правильно, повторіть, а назву покупця/отримувача товарів/послуг, в якій допустили помилку — заповніть без помилки. У цьому випадку графи 1-13 розділу Б РК та розділ А, до яких вносите узагальнюючі дані про суми коригування, не заповнюйте/залиште пустими.
Такий РК після реєстрації у ЄРПН є підставою для того, щоб покупець/отримувач товарів/послуг включив до податкового кредиту суми ПДВ, які містить ПН, до якої склали РК.
За інформацією Офісу великих платників податків ДФС