Не нарахували і не сплатили ЄСВ: яка відповідальність

Якщо платник ЄСВ виявив своєчасно не нараховані суми ЄСВ, він має самостійно обчислити, відобразити їх у звіті з ЄСВ та сплатити.

Своєчасно не нарахована та/або не сплачена сума ЄСВ є недоїмкою (Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон № 2464).

Скачати Бланк Звіту з ЄСВ

Суми недоїмки органи ДФС стягують з нарахуванням пені і штрафів.

ДФС вручить установі вимогу про сплату боргу/недоїмки з ЄСВ, якщо:

  • дані документальних перевірок свідчать про донараховані ДФС суми ЄСВ;
  • платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати ЄСВ;
  • платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

Вимогу органи ДФС формують на підставі даних своєї інформаційної системи на суму боргу, що перевищує 10 грн. Вимога є виконавчим документом, яка крім загальних реквізитів містить:

  • відомості про розмір боргу, в т. ч. суми недоїмки, штрафів та пені,
  • інформацію про обов’язок погасити борг та можливі наслідки, які матиме установа, якщо не сплатить його в установлений строк.

Установа зобов’язана сплатити суми недоїмки/штрафів/пені впродовж 10 к. дн. з дня одержання вимоги про сплату боргу/недоїмки. Якщо установа впродовж цього строку не сплачує суму недоїмки/штрафів/пені і не оскаржує вимогу в судовому порядку, така вимога стає узгодженою, тобто набирає чинності.

Такі норми визначає розділ VІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449.

За інформацією ГУ ДФС у Кіровоградській області

опитування бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
14683

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
349088

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
48696

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
38917

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді