Не нарахували і не сплатили ЄСВ: яка відповідальність

Якщо платник ЄСВ виявив своєчасно не нараховані суми ЄСВ, він має самостійно обчислити, відобразити їх у звіті з ЄСВ та сплатити.

Своєчасно не нарахована та/або не сплачена сума ЄСВ є недоїмкою (Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон № 2464).

Скачати Бланк Звіту з ЄСВ

Суми недоїмки органи ДФС стягують з нарахуванням пені і штрафів.

ДФС вручить установі вимогу про сплату боргу/недоїмки з ЄСВ, якщо:

  • дані документальних перевірок свідчать про донараховані ДФС суми ЄСВ;
  • платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати ЄСВ;
  • платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

Вимогу органи ДФС формують на підставі даних своєї інформаційної системи на суму боргу, що перевищує 10 грн. Вимога є виконавчим документом, яка крім загальних реквізитів містить:

  • відомості про розмір боргу, в т. ч. суми недоїмки, штрафів та пені,
  • інформацію про обов’язок погасити борг та можливі наслідки, які матиме установа, якщо не сплатить його в установлений строк.

Установа зобов’язана сплатити суми недоїмки/штрафів/пені впродовж 10 к. дн. з дня одержання вимоги про сплату боргу/недоїмки. Якщо установа впродовж цього строку не сплачує суму недоїмки/штрафів/пені і не оскаржує вимогу в судовому порядку, така вимога стає узгодженою, тобто набирає чинності.

Такі норми визначає розділ VІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449.

За інформацією ГУ ДФС у Кіровоградській області

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2338

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49189

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
12622

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75283

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56962

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді