Нещасні випадки, профзахворювання та аварії на виробництві розслідуйте за новим Порядком

Уряд удосконалив порядок розслідування та обліку нещасних випадків та аварій на виробництві відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідне рішення Уряд затвердив на засіданні 17.04.2019 постановою «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» (далі — Порядок).

Новим Порядком Уряд, зокрема:

  • спростив процедуру, за якою комісія з розслідування нещасного випадку (далі — Комісія) оформлює документи та встановлює, чи пов’язаний нещасний випадок/захворювання із професійною діяльністю;
  • визначив перелік випадків, які має розслідувати Комісія;
  • встановив строк давності, протягом якого Комісія має розслідувати нещасні випади на виробництві;
  • урегулював порядок, за яким Комісія має розслідувати професійні захворювання та отруєння на виробництві;
  • встановив вимоги до санітарно-гігієнічних умов праці;
  • визначив функції та повноваження Державної служби України з питань праці із ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь і причин їх виникнення.

Завдяки оновленому Порядку Уряд має намір захистити громадян, які постраждали на виробництві, зокрема тих, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах.

Тож як тільки Порядок набере чинності, розслідуйте та обліковуйте нещасні випадки та аварії на виробництві по-новому.

Скачати Цивільно-правовий договір ЗРАЗОК

Джерело: за інформацією Мінсоцполітики

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8388

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12486

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62210

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді