Нещасні випадки, профзахворювання та аварії на виробництві розслідуйте за новим Порядком

Уряд удосконалив порядок розслідування та обліку нещасних випадків та аварій на виробництві відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідне рішення Уряд затвердив на засіданні 17.04.2019 постановою «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» (далі — Порядок).

Новим Порядком Уряд, зокрема:

  • спростив процедуру, за якою комісія з розслідування нещасного випадку (далі — Комісія) оформлює документи та встановлює, чи пов’язаний нещасний випадок/захворювання із професійною діяльністю;
  • визначив перелік випадків, які має розслідувати Комісія;
  • встановив строк давності, протягом якого Комісія має розслідувати нещасні випади на виробництві;
  • урегулював порядок, за яким Комісія має розслідувати професійні захворювання та отруєння на виробництві;
  • встановив вимоги до санітарно-гігієнічних умов праці;
  • визначив функції та повноваження Державної служби України з питань праці із ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь і причин їх виникнення.

Завдяки оновленому Порядку Уряд має намір захистити громадян, які постраждали на виробництві, зокрема тих, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах.

Тож як тільки Порядок набере чинності, розслідуйте та обліковуйте нещасні випадки та аварії на виробництві по-новому.

Скачати Цивільно-правовий договір ЗРАЗОК

Джерело: за інформацією Мінсоцполітики

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
787

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (закон № 10000).
1695

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
69821

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
1928

Розрахунок пенсії в Україні – 2023

Після пенсійної реформи на розмір пенсії впливають страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
47087