Робота в нічний час: як та на підставі чого оплатити

Нічним є час із 10 год. вечора до 6 год. ранку (ст. 54 КЗпП).

Робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, який встановлює генеральна, галузева/регіональна угода та колективний договір. Однак оплата має бути не нижче 20% тарифної ставки/окладу за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 КЗпП).

Щоб визначити годинну ставку для оплати нічного часу, розділіть місячний оклад працівника на норму тривалості робочого часу за відповідний місяць, затверджену правилами внутрішнього трудового розпорядку для даного підрозділу/працівника (лист Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1537/0/102-17).

У кінці кожного місяця нараховуйте працівникам зарплату за чинними умовами оплати праці: оклади, доплати і надбавки, у т. ч. за роботу в нічний час, роботу у святкові та неробочі дні тощо.

Якщо працівник відпрацював усі робочі години за графіком виходу на роботу/графіком змін:

  • нарахуйте йому оклад за трудовим договором/штатним розписом;
  • за потреби доплатіть до розміру мінімальної зарплати;
  • розрахуйте доплату за нічну роботу із суми окладу працівника, проте нарахуйте понад розмір мінімальної заробітної плати (ст. 3¹ Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, далі — Закон № 108).

Аби достовірно обліковувати виконувану працівниками роботу, ведіть табель обліку використання робочого часу. У ньому відображайте:

  • фактичний час, який відпрацював працівник;
  • години за місяць — у т. ч. надурочні, вечірні, нічні години роботи, а також години роботи у святкові та неробочі дні та інші, які відпрацював працівник (ст. 30 Закону № 108).

Скачати Табель робочого часу БЛАНК

Режим роботи, тривалість робочого часу та відпочинку вкажіть у колективному договорі, а трудовий розпорядок установи — у правилах внутрішнього трудового розпорядку. Графік роботи доведіть до відома працівника не пізніше ніж за місяць до того, як введете його у дію.

За інформацією Управління Держпраці в Івано-Франківській області

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
195127

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
30643

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді