Робота в нічний час: як та на підставі чого оплатити

Нічним є час із 10 год. вечора до 6 год. ранку (ст. 54 КЗпП).

Робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, який встановлює генеральна, галузева/регіональна угода та колективний договір. Однак оплата має бути не нижче 20% тарифної ставки/окладу за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 КЗпП).

Щоб визначити годинну ставку для оплати нічного часу, розділіть місячний оклад працівника на норму тривалості робочого часу за відповідний місяць, затверджену правилами внутрішнього трудового розпорядку для даного підрозділу/працівника (лист Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1537/0/102-17).

У кінці кожного місяця нараховуйте працівникам зарплату за чинними умовами оплати праці: оклади, доплати і надбавки, у т. ч. за роботу в нічний час, роботу у святкові та неробочі дні тощо.

Якщо працівник відпрацював усі робочі години за графіком виходу на роботу/графіком змін:

  • нарахуйте йому оклад за трудовим договором/штатним розписом;
  • за потреби доплатіть до розміру мінімальної зарплати;
  • розрахуйте доплату за нічну роботу із суми окладу працівника, проте нарахуйте понад розмір мінімальної заробітної плати (ст. 3¹ Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, далі — Закон № 108).

Аби достовірно обліковувати виконувану працівниками роботу, ведіть табель обліку використання робочого часу. У ньому відображайте:

  • фактичний час, який відпрацював працівник;
  • години за місяць — у т. ч. надурочні, вечірні, нічні години роботи, а також години роботи у святкові та неробочі дні та інші, які відпрацював працівник (ст. 30 Закону № 108).

Скачати Табель робочого часу БЛАНК

Режим роботи, тривалість робочого часу та відпочинку вкажіть у колективному договорі, а трудовий розпорядок установи — у правилах внутрішнього трудового розпорядку. Графік роботи доведіть до відома працівника не пізніше ніж за місяць до того, як введете його у дію.

За інформацією Управління Держпраці в Івано-Франківській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705

Розрахунок грошової допомоги при виході у відпустку

Які виплати, надбавки та доплати включати у розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення. Розрахунок грошової допомоги держслужбовцям та іншим бюджетникам при виході у відпустку – тема даної консультації.
22713

Перехідні відпускні: податки, звітність, зразки

Як перехідні відпускні впливають на розрахунок доплати до мінімальної зарплати, як врахувати мінімальну базу ЄСВ, оподаткування перехідних відпускних та заповнення за ними Додатків Д1 і 4ДФ Податкового розрахунку – все це знайдете у консультації.
39202

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді