Як отримати допомогу за лікарняним: 5 етапів

Якщо у працівника установи настав страховий випадок, ФСС компенсує втрачений ним заробіток.

ФСС фінансує допомогу по догляду та допомогу по вагітності та пологах з першого дня непрацездатності, а допомогу по тимчасовій непрацездатності — з шостого дня. Перші п’ять днів допомоги по тимчасовій непрацездатності фінансує установа за рахунок коштів роботодавця.

Працівнику такі виплати проведіть на підставі листка непрацездатності. Розмір виплат обчислюйте відповідно до страхового стажу працівника.

Як отримати допомогу за лікарняним: 5 етапів Форма ОК-7 де отримати

Допомогу по тимчасовій непрацездатності виплачуйте в розмірі від 50% до 100%, а допомогу по вагітності — в розмірі 100% середньої зарплати працівника.

Отримати кошти від ФСС установа зможе у 5 етапів, а саме:

  1. кадровик установи, який отримав лікарняний від працівника, визначає його страховий стаж та дні для оплати, вказує ці відомості на лікарняному та передає його до комісії із соціального страхування;
  2. комісія приймає рішення — оплатити чи відмовити в оплаті лікарняного. Якщо вона вирішила оплачувати лікарняний, вона виносить відповідне рішення та передає лікарняний бухгалтеру;
  3. бухгалтер установи здійснює розрахунок лікарняних та/або розрахунок декретних і оформлює заяву-розрахунок;
  4. установа подає заяву-розрахунок до ФСС. На її підставі ФСС перераховує кошти на спеціальний рахунок установи;
  5. установа, що отримала кошти від ФСС, виплачує їх працівнику, який подав лікарняний, у день виплати заробітної плати.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

За інформацією ФСС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1503

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
8966

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71310

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
789

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3248