Екологічний податок за скиди у водні об’єкти: хто платник

Податківці нагадали, що екологічний податок сплачують, зокрема, бюджетні установи, та організації, які проводять скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти (пп. 240.1.2 ПК).

Скачати бланк декларації екологічного податку

Водокористувачів поділяють на:

  • первинних — мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води;
  • вторинних/абонентів — не мають власних водозабірних споруд. Вони отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи за договором про водопостачання/водовідведення без дозволу на спеціальне водокористування. Однак вторинні водокористувачі зможуть скидати стічні води безпосередньо у водні об’єкти, якщо отримають дозвіл на спеціальне водокористування (ч. 2, ч. 5 ст. 42 ВК).

Об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, зокрема, є обсяги та види забруднюючих речовин, які водокористувачі скидають безпосередньо у водні об’єкти (пп. 242.1.2 ПК).

Тож екологічний податок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти сплачує до бюджету первинний водокористувач.

Вторинний водокористувач є платником екологічного податку виключно якщо він отримав дозвіл на спеціальне водокористування, на підставі якого самостійно скидає стічні води у водні об’єкти.

За інформацією ГУ ДФС у Кіровоградській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74402

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45827

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10746

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56135

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259921

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді