Що змінилось у державних закупівлях ліків — пояснює МОЗ

У МОЗ розповіли про зміни в державних закупівлях ліків, а також те, як з їх допомогою збільшили доступ пацієнтів до безоплатних ліків.

Державні закупівлі МОЗ декілька років проводить через міжнародні організації — Програму розвитку ООН (ПРООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Crown Agents. Це дало змогу заощаджувати до 40% бюджетних коштів і купувати ще більше необхідних ліків.

Які зміни у закупівлях посприяли позитивним результатам?

Перша. Відкриті тендери. Вони збільшують ефективність закупівель ліків, дають змогу. закуповувати ті самі ліки значно дешевше, а на заощаджені кошти купувати ліки додатково.

Друга. Завчасне планування. Торік МОЗ вперше до нового року затвердило всі програми номенклатури закупівель на 2019 рік. Тому закупівлі розпочались раніше, а ліки швидше були закуплені і доставлені у лікарні.

Третя. Оновлення номенклатури. МОЗ:

  • переглянуло список лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються в рамках державної програми, на їх відповідність міжнародним клінічним протоколам/настановам;
  • оцінило економічну доцільність засобів та доказовість, взаємозамінність тих чи інших номенклатурних позицій.
  • проаналізувало номенклатуру на предмет наявності дискримінаційних характеристик, що обмежували конкуренцію на торгах.

Четверта. Нові підходи до обрахунку потреби в ліках. МОЗ спільно з аналітиками КШЕ розробили методику обрахунку потреби додатково для 15 напрямів закупівлі ліків за бюджетні кошти 2019 року.

П’ята. Переглянутий склад експертів, що супроводжують державні закупівлі. На початку 2019 року МОЗ ініціювало формування груп експертів та фахівців із супроводу закупівель лікарських засобів та медичних виробів на основі нових підходів та критеріїв.

Шоста. Створено ДП «Медичні закупівлі України». Воно допомагатиме медзакладам в регіонах підвищувати ефективність використання місцевих видатків на закупівлю ліків і медвиробів.

Сьома. Моніторинг залишків ліків у реальному часі. МОЗ ініціювало розробку інформаційно- аналітичної системи обліку залишків e-Stocks. Триває процедура тендеру на обрання розробника системи, а запуск системи очікується на кінець 2019 року. Система дасть змогу в реальному часі моніторити залишки ліків, закуплених за державні кошти в кожній лікарні, яка їх отримує.

Джерело: офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4778

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді