Коригуємо податкові зобов’язання з ПДВ: як скласти розрахунок

Щоб відкоригувати суми податкових зобов’язань або виправити помилки у податковій накладній (ПН), постачальник/продавець товарів/ послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної (РК) (ст. 192 ПК).

РК складіть за формою, що міститься в додатку 2 податкової накладної (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957).

Зареєструйте РК в ЄРПН тільки після реєстрації ПН. РК до ПН зареєструвати не вдасться, якщо минуло більше, ніж 1095 к. дн. після того, як склали ПН, адже сплив термін давності (ст. 102 ПК).

Якщо сума компенсації вартості товарів/послуг зменшилася:

  • постачальник має право зменшити податкові зобов’язання, якщо:
    • своєчасно зареєструє в ЄРПН РК — у податковій декларації з ПДВ того звітного/податкового періоду, в якому його склав;
    • не своєчасно зареєструє в ЄРПН — у податковій декларації з ПДВ того звітного/податкового періоду, в якому його зареєстрував у ЄРПН.
  • покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за звітний/податковий період, на який припадає дата складання РК, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

Якщо сума компенсації вартості товарів/послуг збільшилася:

  • постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ за звітний/податковий період, на який припадає дата, на яку він склав РК;
  • покупець має право збільшити податковий кредит на підставі РК, який своєчасно зареєстрував в ЄРПН, у податковій декларації з ПДВ за той звітний/податковий період, в якому його склав, або за будь-який наступний звітний/податковий період, але не пізніше ніж через 1095 днів з дати його складання.

За інформацією ГУ ДФС у Донецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
37149

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
15399

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
7439

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
112973

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22955

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді