Коригуємо податкові зобов’язання з ПДВ: як скласти розрахунок

Щоб відкоригувати суми податкових зобов’язань або виправити помилки у податковій накладній (ПН), постачальник/продавець товарів/ послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної (РК) (ст. 192 ПК).

РК складіть за формою, що міститься в додатку 2 податкової накладної (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957).

Зареєструйте РК в ЄРПН тільки після реєстрації ПН. РК до ПН зареєструвати не вдасться, якщо минуло більше, ніж 1095 к. дн. після того, як склали ПН, адже сплив термін давності (ст. 102 ПК).

Якщо сума компенсації вартості товарів/послуг зменшилася:

  • постачальник має право зменшити податкові зобов’язання, якщо:
    • своєчасно зареєструє в ЄРПН РК — у податковій декларації з ПДВ того звітного/податкового періоду, в якому його склав;
    • не своєчасно зареєструє в ЄРПН — у податковій декларації з ПДВ того звітного/податкового періоду, в якому його зареєстрував у ЄРПН.
  • покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за звітний/податковий період, на який припадає дата складання РК, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

Якщо сума компенсації вартості товарів/послуг збільшилася:

  • постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ за звітний/податковий період, на який припадає дата, на яку він склав РК;
  • покупець має право збільшити податковий кредит на підставі РК, який своєчасно зареєстрував в ЄРПН, у податковій декларації з ПДВ за той звітний/податковий період, в якому його склав, або за будь-який наступний звітний/податковий період, але не пізніше ніж через 1095 днів з дати його складання.

За інформацією ГУ ДФС у Донецькій області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314147

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33976

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10029

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15622

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді