Коригуємо податкові зобов’язання з ПДВ: як скласти розрахунок

Щоб відкоригувати суми податкових зобов’язань або виправити помилки у податковій накладній (ПН), постачальник/продавець товарів/ послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної (РК) (ст. 192 ПК).

РК складіть за формою, що міститься в додатку 2 податкової накладної (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957).

Зареєструйте РК в ЄРПН тільки після реєстрації ПН. РК до ПН зареєструвати не вдасться, якщо минуло більше, ніж 1095 к. дн. після того, як склали ПН, адже сплив термін давності (ст. 102 ПК).

Якщо сума компенсації вартості товарів/послуг зменшилася:

  • постачальник має право зменшити податкові зобов’язання, якщо:
    • своєчасно зареєструє в ЄРПН РК — у податковій декларації з ПДВ того звітного/податкового періоду, в якому його склав;
    • не своєчасно зареєструє в ЄРПН — у податковій декларації з ПДВ того звітного/податкового періоду, в якому його зареєстрував у ЄРПН.
  • покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за звітний/податковий період, на який припадає дата складання РК, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

Якщо сума компенсації вартості товарів/послуг збільшилася:

  • постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ за звітний/податковий період, на який припадає дата, на яку він склав РК;
  • покупець має право збільшити податковий кредит на підставі РК, який своєчасно зареєстрував в ЄРПН, у податковій декларації з ПДВ за той звітний/податковий період, в якому його склав, або за будь-який наступний звітний/податковий період, але не пізніше ніж через 1095 днів з дати його складання.

За інформацією ГУ ДФС у Донецькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
254

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25421

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1432

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215645

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301293