Працівник навчається за рахунок установи: що з податками

До загального оподатковуваного доходу працівника не включають суму, яку установа сплатила вітчизняним вищим та професійно-технічним навчальним закладам за здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку працівника. Однак лише у випадку, якщо ця сума не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний/неповний місяць навчання (пп.165.1.21 ПК).

Тож у 2019-му не оподатковуйте ПДФО і військовим збором суму за здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку працівника, сплачену вітчизняним закладам вищої та професійно-технічної освіти, яка не перевищує 12519 грн (4173 грн × 3) за кожний повний або неповний місяць навчання.

Вартість навчання, яка перевищує вказану величину, оподатковуйте ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5% на загальних підставах.

За інформацією ГУ ДФС у Херсонській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
81

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24713

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1110

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212279

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
297706