Чи можна сплатити за електричну енергію авансом

Електрична енергія — це товар, призначений для купівлі-продажу (ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII).

Споживач оплачує електричну енергію, яку фактично відпустили за даними комерційного обліку, за умовами договору про постачання електричної енергії за однією із форм:

  • планові платежі з наступним перерахунком/остаточним розрахунком;
  • оплата;
  • попередня оплата з остаточним розрахунком (Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, далі — Правила).

Тобто споживач не зобов’язаний попередньо оплачувати електричну енергію. Це можливо тільки за взаємною згодою сторін.

Однак Казначейство звертає увагу, що розпорядники та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачити попередню оплату лише у разі закупівлі, зокрема, на строк не більше одного місяця інших товарів вартістю до 100 тис. грн та інших робіт і послуг, якщо розмір такої оплати не перевищує 30% їх вартості (пп. 1 п. 1 постанови КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 № 117).

Джерело: лист Казначейства «Щодо здійснення попередньої оплати за електричну енергію» від 18.03.2019 № 16-10-11/4879

Закупівля комунальних послуг, електроенергії, природного газу — 2019

Закупівля електроенергії: які ліцензії й у кого треба перевірити
Ярослава ДУБРОВАексперт з питань публічних закупівель. Досвід роботи у Департаменті внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради, (КМДА), Державній фінансовій інспекції, Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України
Як проводити закупівлю електроенергії за новими правилами? Як правильно закупити природний газ? Які особливості закупівлі теплопостачання, водопостачання, водовідведення слід врахувати? Убезпечте себе від ризиків під час закупівель товарів і послуг на 2019 рік.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405863

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180298

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49825

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді