Чи можна сплатити за електричну енергію авансом

Електрична енергія — це товар, призначений для купівлі-продажу (ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII).

Споживач оплачує електричну енергію, яку фактично відпустили за даними комерційного обліку, за умовами договору про постачання електричної енергії за однією із форм:

  • планові платежі з наступним перерахунком/остаточним розрахунком;
  • оплата;
  • попередня оплата з остаточним розрахунком (Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, далі — Правила).

Тобто споживач не зобов’язаний попередньо оплачувати електричну енергію. Це можливо тільки за взаємною згодою сторін.

Однак Казначейство звертає увагу, що розпорядники та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачити попередню оплату лише у разі закупівлі, зокрема, на строк не більше одного місяця інших товарів вартістю до 100 тис. грн та інших робіт і послуг, якщо розмір такої оплати не перевищує 30% їх вартості (пп. 1 п. 1 постанови КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 № 117).

Джерело: лист Казначейства «Щодо здійснення попередньої оплати за електричну енергію» від 18.03.2019 № 16-10-11/4879

Закупівля комунальних послуг, електроенергії, природного газу — 2019

Закупівля електроенергії: які ліцензії й у кого треба перевірити
Ярослава ДУБРОВАексперт з питань публічних закупівель. Досвід роботи у Департаменті внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради, (КМДА), Державній фінансовій інспекції, Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України
Як проводити закупівлю електроенергії за новими правилами? Як правильно закупити природний газ? Які особливості закупівлі теплопостачання, водопостачання, водовідведення слід врахувати? Убезпечте себе від ризиків під час закупівель товарів і послуг на 2019 рік.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2024

Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
1671

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2023 року та їх застосування – у цьому огляді.
256432

Як підготувати бюджетний запит на 2024 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
21312

Особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2024 рік

Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
2279

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
3012