Переоцінка об’єктів житлового фонду: як держустановам відображати в бухобліку

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Інформацію про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи відображайте в бухобліку та розкривайте у фінансовій звітності у порядку, який визначає НП(С)БОДС 121 «Основні засоби», затвердженому наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202 (далі — Стандарт 121).

Переоцінка основних засобів здійснюється на підставі рішення установи за умови, що залишкова вартість цього об’єкта суттєво відрізняється від його справедливої вартості на річну дату балансу (п. 3 розділу ІІІ Стандарту 121).

Аби провести переоцінку об’єктів основних засобів, за поріг суттєвості приймайте величину 10-відсоткового відхилення залишкової вартості об’єктів основних засобів від їх справедливої вартості (п. 4-6 розділу ІІІ Стандарту 121).

Щоб визначити:

  • переоцінену первісну вартість та суму зносу об’єкта основних засобів, — помножте відповідну первісну вартість і знос основних засобів на індекс переоцінки;
  • індекс переоцінки, — поділіть справедливу вартість об’єкта, який переоцінюєте, на його залишкову вартість.

Відомості про зміни первісної вартості та суми зносу основних засобів занесіть до регістрів їх аналітичного обліку.

На субрахунку 5311 «Дооцінка (уцінка) необоротних активів» Плану рахунків, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219, обліковуйте:

  • суми дооцінки/уцінки необоротних матеріальних і нематеріальних активів;
  • уцінку необоротних матеріальних/нематеріальних активів у межах сум раніше проведених дооцінок;
  • суми дооцінки, які відносите до накопиченого фінансового результату.

Відображайте переоцінку об’єктів основних засобів у бухгалтерському обліку — за Типовою кореспонденцією субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженою наказом Мініфіну від 29.12.2015 № 1219.

Джерело: Лист МФУ «Щодо відображення в бухгалтерському обліку суб’єктів державного сектору інформації про переоцінку об’єктів житлового фонду» від 05.03.2019 № 35220-01-2/6368

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42758

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78812

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
149988

Списання дебіторської заборгованості у бюджетних установах 2025

Щоб правильно здійснити списання дебіторської заборгованості під час воєнного стану — скористайтеся порадами у статті. Підкажемо, як бути зі списанням дебіторської заборгованості строк позовної давності якої минув. Скачайте приклади проводок і працюйте з легкістю.
49269

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24935

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді