Податківці нагадали, що нецільова благодійна допомога — це допомога, яку надають платнику податків і не встановлюють умов або напрямів за якими він її має витратити (пп. 170.7.1 ПК)
Не включайте до оподатковуваного доходу платника податку суму нецільової благодійної допомоги, яка протягом звітного року сукупно не перевищує суми граничного розміру доходу. Сума граничного розміру доходу дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (пп. 170.7.3 ПК).
Прожитковий мінімум для працездатної особи, у розрахунку на місяць з 1 січня 2019 складає 1921 грн (ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629). У зв’язку з цим, у 2019-му не оподатковуйте суму нецільової благодійної допомоги, яка не перевищує 2690 грн.
Суму нецільової благодійної допомоги, яка більша за вказану, включіть до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку, як інші доходи і оподаткуйте на загальних підставах ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
За інформацією ГУ ДФС у Миколаївській області

Сплачуємо правильно:
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті