Нецільова благодійна допомога: який розмір не оподатковувати

Податківці нагадали, що нецільова благодійна допомога — це допомога, яку надають платнику податків і не встановлюють умов або напрямів за якими він її має витратити (пп. 170.7.1 ПК)

Не включайте до оподатковуваного доходу платника податку суму нецільової благодійної допомоги, яка протягом звітного року сукупно не перевищує суми граничного розміру доходу. Сума граничного розміру доходу дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (пп. 170.7.3 ПК).

Прожитковий мінімум для працездатної особи, у розрахунку на місяць з 1 січня 2019 складає 1921 грн (ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629). У зв’язку з цим, у 2019-му не оподатковуйте суму нецільової благодійної допомоги, яка не перевищує 2690 грн.

Суму нецільової благодійної допомоги, яка більша за вказану, включіть до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку, як інші доходи і оподаткуйте на загальних підставах ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

За інформацією ГУ ДФС у Миколаївській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
80

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24704

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1104

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212234

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
297649