Нову редакцію Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві КМУ затвердив постановою від 17.04.2019 № 337. Він набуде чинності 01.07.2019.
За новим порядком розслідуватимуть нещасні випадки, що сталися з застрахованими особами, а саме з:
- найманими працівниками;
- фізичними особами — підприємцями;
- особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
- членами фермерських господарств;
- особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.
Рішення, за яким нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання чи отруєння визнаватимуть пов’язаним чи не пов’язаним із виробництвом, прийматиме комісія/спеціальна комісія шляхом голосування простою більшістю голосів.
Також нова редакція:
- передбачає строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань — три роки з дня, коли настав нещасний випадок. Його не застосовуватимуть тільки якщо факт нещасного випадку встановив суд;
- збільшує термін для проведення розслідування комісією до 5 р. дн. замість 3 р. дн., як було раніше. А спеціальною комісією — до 15 р. дн. замість 10 р. дн.;
- зменшує кількість документів, які оформлюють за результатами роботи комісії з розслідування. Достатньо буде акту за формою:
- Н ‑1/П, якщо нещасний випадок пов’язаний із виробництвом;
- Н-1/НП, якщо нещасний випадок не пов’язаний із виробництвом.
4 скасовує Форму акту Н-5.
ФСС звертає увагу, що рівень професійної захворюваності у І кварталі 2019 року зріс на 22,2% порівняно з тим же періодом минулого року. Кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 4,7%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%.
За інформацією офіційного порталу ФСС
Якщо ви не врахували змін у законодавстві, ревізор оштрафує установу. Аби не наразиться на штрафи, завітайте на семінар 4 червня. Поспішайте, кількість місць обмежена.