Із 01.07.2019 нещасні випадки розслідуватимуть за новим Порядком

Нову редакцію Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві КМУ затвердив постановою від 17.04.2019 № 337. Він набуде чинності 01.07.2019.

За новим порядком розслідуватимуть нещасні випадки, що сталися з застрахованими особами, а саме з:

  • найманими працівниками;
  • фізичними особами — підприємцями;
  • особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • членами фермерських господарств;
  • особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.

Рішення, за яким нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання чи отруєння визнаватимуть пов’язаним чи не пов’язаним із виробництвом, прийматиме комісія/спеціальна комісія шляхом голосування простою більшістю голосів.

Також нова редакція:

  1. передбачає строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань — три роки з дня, коли настав нещасний випадок. Його не застосовуватимуть тільки якщо факт нещасного випадку встановив суд;
  2. збільшує термін для проведення розслідування комісією до 5 р. дн. замість 3 р. дн., як було раніше. А спеціальною комісією — до 15 р. дн. замість 10 р. дн.;
  3. зменшує кількість документів, які оформлюють за результатами роботи комісії з розслідування. Достатньо буде акту за формою:
  • Н ‑1/П, якщо нещасний випадок пов’язаний із виробництвом;
  • Н-1/НП, якщо нещасний випадок не пов’язаний із виробництвом.

4 скасовує Форму акту Н-5.

ФСС звертає увагу, що рівень професійної захворюваності у І кварталі 2019 року зріс на 22,2% порівняно з тим же періодом минулого року. Кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 4,7%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%.

За інформацією офіційного порталу ФСС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1506

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
8994

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71310

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
792

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3248