Із 01.07.2019 нещасні випадки розслідуватимуть за новим Порядком

Нову редакцію Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві КМУ затвердив постановою від 17.04.2019 № 337. Він набуде чинності 01.07.2019.

За новим порядком розслідуватимуть нещасні випадки, що сталися з застрахованими особами, а саме з:

  • найманими працівниками;
  • фізичними особами — підприємцями;
  • особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • членами фермерських господарств;
  • особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.

Рішення, за яким нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання чи отруєння визнаватимуть пов’язаним чи не пов’язаним із виробництвом, прийматиме комісія/спеціальна комісія шляхом голосування простою більшістю голосів.

Також нова редакція:

  1. передбачає строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань — три роки з дня, коли настав нещасний випадок. Його не застосовуватимуть тільки якщо факт нещасного випадку встановив суд;
  2. збільшує термін для проведення розслідування комісією до 5 р. дн. замість 3 р. дн., як було раніше. А спеціальною комісією — до 15 р. дн. замість 10 р. дн.;
  3. зменшує кількість документів, які оформлюють за результатами роботи комісії з розслідування. Достатньо буде акту за формою:
  • Н ‑1/П, якщо нещасний випадок пов’язаний із виробництвом;
  • Н-1/НП, якщо нещасний випадок не пов’язаний із виробництвом.

4 скасовує Форму акту Н-5.

ФСС звертає увагу, що рівень професійної захворюваності у І кварталі 2019 року зріс на 22,2% порівняно з тим же періодом минулого року. Кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 4,7%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%.

За інформацією офіційного порталу ФСС

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374519

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9914

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2527

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
315105

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді