Зміни до ПК набрали чинності: що нового

Податківці інформують, що 22.05.2019 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 16.05.2019 № 2725-VIII (далі — Закон № 2725).

Закон № 2725 врегулював процедуру, за якою надають кваліфіковані довірчі послуги у сфері справляння податків, та визначив відповідні повноваження ДФС.

Зокрема, Закон № 2725 до ПК увів поняття:

  • «кваліфікована електронна довірча послуга»;
  • «кваліфікований надавач електронних послуг»;
  • «кваліфікаційний електронний підпис чи печатка»;
  • «кваліфікована електронна позначка часу»;
  • «кваліфікований сертифікат відкритих ключів».

Також Закон № 2725 уточнив єдину підставу для відмови платнику податків — недійсність кваліфікованого електронного підпису такого платника податків, у т. ч. у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа. За цією підставою платник податків не зможе:

  • пройти електронну ідентифікацію в електронному кабінеті;
  • подати засобами електронного зв’язку в електронній формі податкову декларацію, яка відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, що дозволяє її технічно обробити.

Крім того, Закон № 2725 визначив, що кваліфікований надавач електронних довірчих послуг центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, кваліфіковані електронні довірчі послуги надає платникам податків безоплатно.

Закон № 2725 опублікували в газеті «Голос України» від 21.05.2019 № 93.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
256

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25423

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1434

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215659

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301315