Коли ДФС надсилає податкову вимогу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ДФС надсилає податкову вимогу в перший робочий день, після того як закінчився граничний строк, у який установа мала сплатити суми грошового зобов’язання.

Податкова вимога має містити відомості про:

  • факт, через який виникло грошове зобов’язання;
  • права податкової застави;
  • розмір податкового боргу, який податкова застава має забезпечити;
  • обов’язок погасити податковий борг;
  • можливі наслідки, які настануть, якщо податковий борг не погасите в установлений строк;
  • попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;
  • дату та час, коли будуть проведені публічні торги з продажу таких активів.

ДФС надсилає/вручає податкову вимогу, коли установа самостійно подала податкові декларації, але не погасила податкове зобов’язання у строк, який встановив ПК. У такій ситуації ДФС заздалегідь не надсилає/не вручає податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ПК).

Якщо в установи виник податковий борг, ДФС надсилає/вручає їй податкову вимогу так само, як і податкове повідомлення-рішення (п. 59.1 ПК).

Податкову вимогу ДФС може надіслати/вручити за місцем, де:

  • обліковують установу;
  • обліковують податковий борг.

ДФС не надсилає/не вручає податкову вимогу, якщо загальна сума податкового боргу менша за 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак, якщо податковий бог зросте та стане більшим за вказану суму, ДФС надішле/вручить податкову вимогу установі.

За інформацією ГУ ДФС у Волинській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74402

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
394904

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді