Коли ДФС надсилає податкову вимогу

ДФС надсилає податкову вимогу в перший робочий день, після того як закінчився граничний строк, у який установа мала сплатити суми грошового зобов’язання.

Податкова вимога має містити відомості про:

  • факт, через який виникло грошове зобов’язання;
  • права податкової застави;
  • розмір податкового боргу, який податкова застава має забезпечити;
  • обов’язок погасити податковий борг;
  • можливі наслідки, які настануть, якщо податковий борг не погасите в установлений строк;
  • попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;
  • дату та час, коли будуть проведені публічні торги з продажу таких активів.

ДФС надсилає/вручає податкову вимогу, коли установа самостійно подала податкові декларації, але не погасила податкове зобов’язання у строк, який встановив ПК. У такій ситуації ДФС заздалегідь не надсилає/не вручає податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ПК).

Якщо в установи виник податковий борг, ДФС надсилає/вручає їй податкову вимогу так само, як і податкове повідомлення-рішення (п. 59.1 ПК).

Податкову вимогу ДФС може надіслати/вручити за місцем, де:

  • обліковують установу;
  • обліковують податковий борг.

ДФС не надсилає/не вручає податкову вимогу, якщо загальна сума податкового боргу менша за 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак, якщо податковий бог зросте та стане більшим за вказану суму, ДФС надішле/вручить податкову вимогу установі.

За інформацією ГУ ДФС у Волинській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
80

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24704

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1103

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212220

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
297600