Податківці роз’яснили, чому особа, яка за довіреністю представляє інтереси юридичної особи, установи, організації, органу місцевого самоврядування (далі — установа) не може отримати кваліфікований сертифікат відкритого ключа (далі — сертифікат) на її посадових осіб.
Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (далі — надавач) не може сформувати та видати кваліфікований сертифікат відкритого ключа, якщо не проведе ідентифікацію особи, дані якої він містить (п. 1 ст. 22 Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10. 2017 № 2155-VIII, далі — Закон № 2155).
Коли надавач перевіряє цивільну правоздатність та дієздатності установи, він має:
- ознайомитись з інформацією про юридичну особу, яку містить в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР);
- пересвідчитись, що обсяг її цивільної правоздатності та дієздатності є достатнім, аби сформувати та видати сертифікат (п. 5 ст. 22 Закону № 2155).
Надавач, який формує та видає сертифікат, має ідентифікувати особу уповноваженого представника установи та перевірити обсяг його повноважень — за документом або за даними з ЄДР (п. 6 ст. 22 Закону № 2155).
Надавач проведе ідентифікацію фізичної особи, яка звернулася, аби отримати послуги формування сертифіката, якщо вона буде особисто присутньою і матиме паспорт громадянина України або інший документ, який підтверджує її особу чи спеціальний статус особи (п. 2 ст. 22 Закону №2155).
Отже, уповноважений представник установи не може отримати за довіреністю сертифікати на посадових осіб чи інших працівників установи, оскільки надавач вимагатиме, аби вони були присутні особисто.
За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області
Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності: