Кваліфікований сертифікат відкритого ключа: чи можна отримати за довіреністю

Податківці роз’яснили, чому особа, яка за довіреністю представляє інтереси юридичної особи, установи, організації, органу місцевого самоврядування (далі — установа) не може отримати кваліфікований сертифікат відкритого ключа (далі — сертифікат) на її посадових осіб.

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (далі — надавач) не може сформувати та видати кваліфікований сертифікат відкритого ключа, якщо не проведе ідентифікацію особи, дані якої він містить (п. 1 ст. 22 Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10. 2017 № 2155-VIII, далі — Закон № 2155).

Коли надавач перевіряє цивільну правоздатність та дієздатності установи, він має:

  • ознайомитись з інформацією про юридичну особу, яку містить в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР);
  • пересвідчитись, що обсяг її цивільної правоздатності та дієздатності є достатнім, аби сформувати та видати сертифікат (п. 5 ст. 22 Закону № 2155).

Надавач, який формує та видає сертифікат, має ідентифікувати особу уповноваженого представника установи та перевірити обсяг його повноважень — за документом або за даними з ЄДР (п. 6 ст. 22 Закону № 2155).

Надавач проведе ідентифікацію фізичної особи, яка звернулася, аби отримати послуги формування сертифіката, якщо вона буде особисто присутньою і матиме паспорт громадянина України або інший документ, який підтверджує її особу чи спеціальний статус особи (п. 2 ст. 22 Закону №2155).

Отже, уповноважений представник установи не може отримати за довіреністю сертифікати на посадових осіб чи інших працівників установи, оскільки надавач вимагатиме, аби вони були присутні особисто.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

image20

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
37157

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
15403

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
7440

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
112974

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22955

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді