Коли інспектор праці не має право проводити інспекційне відвідування

Фахівці Держпраці інформують, що інспектори праці контролюють як установи дотримують законодавство про працю.

Інспекційні відвідування та невиїзне інспектування проводять інспектори праці:

  • Держпраці та її територіальних органів;
  • виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

Інспектори праці, зокрема, перевіряють чи установа:

  • оплачує працю найманим працівникам, своєчасно та у повному обсязі;
  • дотримує мінімальних гарантій в оплаті праці;
  • оформляє трудові відносин.

Свої повноваження інспектор праці підтверджує службовим посвідченням, яке видає йому Держпраці. Форму посвідчення встановлює Мінсоцполітики.

Такі посвідчення зареєстровані у реєстр посвідчень інспекторів праці. Якщо інформація про посвідчення інспектора праці відсутня у реєстрі, воно недійсне.

Перевірте повноваження інспектора праці на офіційному сайті Держпраці. Якщо відомості про інспектора та його посвідчення відсутні у реєстрі, не допускайте його до перевірки.

За інформацією ГУ Держпраці у Херсонській області

 

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
6786

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
9941

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
10087