Працівник перевівся з іншої установи: як розрахувати і виплатити відпускні

Фахівці Держпраці роз’яснили як оплачувати працівнику щорічну відпустку, якщо його перевели з іншої установи.

Якщо працівник розриває трудові відносини з установою, вона виплачує працівнику компенсацію за невикористану:

  • щорічну відпустку;
  • додаткову відпустку — якщо працівник має дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі – Закон № 504).

Калькулятор днів щорічної відпустки

Якщо працівник переводиться до іншої установи, компенсацію за невикористану відпустку не виплачують, а перераховують її на рахунок установи-нового роботодавця за заявою працівника. В такому разі він має право на щорічну відпустку повної тривалості, навіть якщо не відпрацював на новому місці роботи 6 місяців (п. 8 ч. 7 ст. 10 Закону № 504).

Компенсацію за невикористану відпустку обчислює бухгалтер установи, з якої перевели працівника, а відпускні — бухгалтер установи до якої його перевели. Ці суми установи обчислюють відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою КМУ від 08.02.1995 № 100, (далі — Порядок № 100).

Установа, до якої перевівся працівник, аби обчислити відпускні, має помножити середньоденну зарплату на кількість днів відпустки, з яких виключити святкові/неробочі дні (п. 7 Порядку № 100).

Середньоденну зарплату працівнику, який відпрацював менше 12 календарних місяців, обчислюють на основі заробітної плати працівника за фактичний час роботи — з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надаєте йому відпустку.

Компенсацію за невикористану відпустку, яку перерахувала установа, з якої перевівся працівник, новий роботодавець виплачує працівнику разом з відпускними.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14196

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9857

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12988

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді