Хто підпише електронний звіт, якщо керівник або головбух тимчасово відсутні

Податківці роз’яснили як установі-платнику податків подати до ДФС електронну звітність, якщо керівник/головний бухгалтер перебувають у відпустці або на лікарняному.

Платники податків подають електронні документи:

  • відповідно до норм ПК та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557 (далі — Порядок);
  • на підставі Договору про визнання електронних документів (далі — Договір).
image69

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

Установа-платник створює електронні документи у строки та у порядку відповідно до законодавства, використовує електронний цифровий підпис (далі — ЕЦП) та керується Порядком і Договором.

Щоб відправити документ до ДФС, накладіть на нього ЕЦП підписувача/ів, електронну печатку за наявності, які передбачаєте для аналогічного документа в паперовому вигляді.

Аби надати права підпису електронних документів іншим особам, яким установа делегувала право підпису, направте до ДФС повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП (далі — Повідомлення) в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до Порядку (п. 11 розд. ІІІ Порядку). До нього внесіть інформацію про підписувача/ів, якому/им установа надала право підпису електронних документів (п. 12 розд. ІІІ Порядку).

На сформоване Повідомлення накладіть:

  • першими — ЕЦП усіх осіб, яких включили до Повідомлення, у порядку черговості, заа якою їх внесли до Повідомлення;
  • після них — ЕЦП підписувача Заяви про приєднання до Договору — керівника;
  • останньою — електронну печатку, за наявності .

Тож, якщо керівник або головний бухгалтер установи тимчасово відсутній, подайте до ДФС повідомлення з посиленими сертифікатами всіх відповідальних осіб установи, які мають право відповідного підпису.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Хто підпише електронний звіт, якщо керівник або головбух тимчасово відсутні
Іван Левадський,експерт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Головний бухгалтер установи, як і будь-який інший працівник, може поїхати у відрядження, піти у відпустку або на лікарняний. Тож коли головбух тимчасово відсутній, його посадові обов’язки має виконувати інша особа.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Баланс форма 1-дс – експертний зразок

Баланс 1 – це традиційний фінансовий звіт. Якими є загальні вимоги до складання звіту Баланс форма 1-дс , яку саме інформацію у 2023 році мають розкривати щодо своїх активів і пасивів бюджетні установи – підкаже експерт, а також надасть зразок заповнення.
64898

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
42679