Компенсація за найм житла поліцейським: що з ПДФО

Податківці роз’яснили, чи оподатковувати ПДФО компенсацію за найм житла, яку органи поліції виплачують поліцейським без власного житла в населеному пункті, де вони проходять службу, і винаймають житло за договором житлового найму відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII.

Компенсацію виплачують щомісяця у поточному місяці за попередній у розмірі фактичних витрат, але не більше розмірів, які визначає пункт 2 Порядку виплати та визначення розміру грошової компенсації поліцейським за найм ними житла, затверджений Постановою КМУ від 24.10.2018 № 866.

До доходів, які оподатковують ПДФО, зокрема, відносять:

  • дохід у вигляді вартості використаного житла, інших об’єктів матеріального/нематеріального майна, які роботодавець надає особі у безоплатне користування, або у вигляді компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли роботодавець надає їх за умовами трудового /колективного договору чи відповідно до закону (пп. «а» пп. 164.2.17 ПК)
  • інші доходи, крім тих, які не оподатковують відповідно до статті 165 ПК (пп. 164.2.20 ПК).

Доходи у вигляді сум грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, які поліцейські отримують у зв’язку з тим, що несуть службу, стаття 165 ПК не містить. Тож оподатковуйте їх ПДФО як інші доходи на загальних підставах  за ставкою 18% (пп. 164.2.20, п.167.1 ПК).

Суми ПДФО, які утримують із грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних, зокрема, поліцейськими у зв’язку з тим, що вони виконують обов’язки служби, роботодавець має відшкодувати (п. 168.5 ПК).

Однак, оскільки щомісячна компенсація поліцейським не пов’язана з виконанням обов’язків служби, суми ПДФО, які утримали з цих доходів, не відшкодовуйте.

За інформацією ГУ ДФС у Житомирській області

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74761

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46807

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
11259

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56415

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
263631

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді