Документи у електронній формі: як надавати під час перевірок ДФС

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Установа зобов’язана надати посадовим/службовим особам органів ДФС у повному обсязі всі документи, які пов’язані з предметом перевірки (п. 85.2 ПК).

Якщо первинні документи, облікові регістри та бухгалтерську звітність створили у формі електронного документа, зберігайте їх на електронних носіях інформації:

  • у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях;
  • протягом строку, що не повинен бути меншим від строку, який встановили для відповідних документів на папері (п. 6.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 № 88).

Однак якщо склали та зберігаєте первинні документи і регістри бухгалтерського обліку на електронних носіях, за свій рахунок виготовляйте на паперових носіях їх копії на вимогу:

  • інших учасників господарських операцій;
  • правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами (п. 6 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Посадовим/службовим особам ДФС, які проводять перевірку, надавайте копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії засвідчуйте підписом посадової особи установи та за наявності — печаткою (п. 85.8 ПК).

Пам’ятайте, надавати електронні документи органам ДФС зобов’язані лише великі платники податків (пп. 14.1.24 ПК).

За інформацією Офісу великих платників податків ДФС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зустрічна звірка під час ревізії: обов’язки бухгалтера, ризики та захист прав

До вашої установи прийшли з ревізією і проводять зустрічну звірку? Пояснюємо, кого і як перевіряють, які документи готувати, як діяти бухгалтеру та керівнику, і як захистити свої права.
6043

Акт ревізії 2025: що робити з висновками ревізорів

Що таке акт ревізії, як його читати та на що звертати увагу, які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів — далі у статті
33484

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
192342

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
23709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді