Документи у електронній формі: як надавати під час перевірок ДФС

Установа зобов’язана надати посадовим/службовим особам органів ДФС у повному обсязі всі документи, які пов’язані з предметом перевірки (п. 85.2 ПК).

Якщо первинні документи, облікові регістри та бухгалтерську звітність створили у формі електронного документа, зберігайте їх на електронних носіях інформації:

  • у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях;
  • протягом строку, що не повинен бути меншим від строку, який встановили для відповідних документів на папері (п. 6.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 № 88).

Однак якщо склали та зберігаєте первинні документи і регістри бухгалтерського обліку на електронних носіях, за свій рахунок виготовляйте на паперових носіях їх копії на вимогу:

  • інших учасників господарських операцій;
  • правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами (п. 6 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Посадовим/службовим особам ДФС, які проводять перевірку, надавайте копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії засвідчуйте підписом посадової особи установи та за наявності — печаткою (п. 85.8 ПК).

Пам’ятайте, надавати електронні документи органам ДФС зобов’язані лише великі платники податків (пп. 14.1.24 ПК).

За інформацією Офісу великих платників податків ДФС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
6781

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
9925

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
10031