Мін’юст запустив відкритий реєстр підприємств, які надають комунальні послуги. У ньому вказана інформація про всіх, хто є їх засновниками, бенефіціарами, а також, хто такими підприємствами керує. Органи контролю також перевірять тарифи на комунальні послуги.
Так, за дорученням Уряду правоохоронні органи і Держаудитслужба розпочинають перевірку обґрунтованості встановлення тарифів за попередні періоди та спричинених збитків як споживачам, так і державі.
Окрім того, Уряд розробив законопроект, що має унормувати створення публічного реєстру виконавців всіх комунальних послуг. Додатково законопроект передбачає заборону виступати засновниками юросіб – виконавців комунальних послуг – компаніям, які зареєстровані в офшорних зонах. Комунальні підприємства матимуть 6 місяців, щоб привести свою структуру власності у відповідність до норм закону.
Також важливо знати, що:
- на сайті Мін’юсту та Уряду почав діяти онлайн-калькулятор комунальних послуг, який дає можливість порахувати вартість платіжки відповідно до встановлених тарифів;
- набула чинності постанова КМУ «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг» від 26.06.2019 № 560. Вона запроваджує граничну ціну для міст обласного значення та Києва з постачання теплової енергії та гарячої води на опалюваний період 2019/2020 року.
Перелік теплопостачальних організацій* в розрізі міст обласного значення розміщений на сайті Мін’юсту. У ньому — інформація станом на 05.07.2019, яку надалі обіцяють оновлювати.
Джерело: Урядовий портал
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.