На які види відпусток мають право військовослужбовці

Військовослужбовці у період військової служби мають право, зокрема, на:

  • щорічну основну відпустку — надають зі збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення;
  • відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин;
  • відпустку військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустку військовослужбовцям-жінкам для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, —тривалістю, яку визначає медичний висновок, але не більш як до досягнення нею 6-річного віку;
  • відпустку для військовослужбовців у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення (ст. 101 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», п. 204 розд. VIII «Відпустки» Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008).

Калькулятор днів щорічної відпустки

Якщо військовослужбовцям не надали щорічні основні відпустки у зв’язку з особливим періодом, зокрема, з моменту, коли оголосили мобілізацію та під час дії воєнного стану, такі відпустки надають у наступному році. У такому разі за бажанням військовослужбовці можуть об’єднувати щорічні основні відпустки за два роки. Однак загальна тривалість об’єднаної відпустки не може перевищувати 90 к. дн.

За інформацією ГУ Держпраці у Луганській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83269

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3334

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10059