Перехідні відпускні: як нараховувати ЄСВ

ЄСВ за перехідні відпускні нараховуйте за поточний і майбутній періоди окремо. Однак, сплатити ЄСВ маєте з усієї суми відпускних у місяці, в якому їх нарахували.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Якщо сума частини зарплати та відпускних, які нарахували у поточному місяці, не перевищує розміру мінімальної зарплати, суму ЄСВ розраховуйте як добуток мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ (ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Перехідні відпускні 2020: податки та звітність

ЄСВ на суму другої частини відпускних нараховуйте на фактично нараховану суму, оскільки ці доходи включаються до бази нарахування ЄСВ за майбутній період.

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, суму ЄСВ розраховуйте як добуток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄСВ. Так нараховуйте за умови, що працівник перебував у трудових відносинах з роботодавцем повний календарний місяць або відпрацював всі робочі дні звітного місяця.

Нараховані відпускні відобразіть у таблиці 6 додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435). У цій таблиці розподіліть суму відпускних, які нарахували за поточний період, та відпускні за майбутній період (п. 9 р. IV Порядку № 435).

За інформацією ГУ ДФС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1404

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
7341

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71176

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3237