Калькулятор днів щорічної відпустки
Якщо сума частини зарплати та відпускних, які нарахували у поточному місяці, не перевищує розміру мінімальної зарплати, суму ЄСВ розраховуйте як добуток мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ (ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).
Перехідні відпускні 2020: податки та звітність
ЄСВ на суму другої частини відпускних нараховуйте на фактично нараховану суму, оскільки ці доходи включаються до бази нарахування ЄСВ за майбутній період.
Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, суму ЄСВ розраховуйте як добуток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄСВ. Так нараховуйте за умови, що працівник перебував у трудових відносинах з роботодавцем повний календарний місяць або відпрацював всі робочі дні звітного місяця.
Нараховані відпускні відобразіть у таблиці 6 додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435). У цій таблиці розподіліть суму відпускних, які нарахували за поточний період, та відпускні за майбутній період (п. 9 р. IV Порядку № 435).
За інформацією ГУ ДФС