Чи вимагати ліцензію на право зберігання пального для кожної ємності

У постачальника на одній земельній ділянці декілька споруд або ємностей для зберігання пального. Скільки ліцензій він повинен мати?

Із 1 липня 2019 року, аби вести діяльність із зберігання пального — власного або отриманого від інших осіб, суб’єкти господарювання повинні мати ліцензію на право зберігання пального.

Отримують вони таку ліцензію на кожне місце зберігання пального (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).

Місце зберігання пального — місце, на якому розташовані споруди, обладнання, ємності, які використовують для зберігання пального на праві власності або користування.

Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без ліцензії в місцях виробництва пального, оптової чи роздрібної торгівлі пальним, на які вже отримав відповідні ліцензії.

Отже, якщо на одній земельній ділянці розташовано декілька споруд або ємностей для зберігання пального, потрібна одна ліцензія.

Джерело: ЗІР, категорія 115.05

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1215

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
4818

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4259

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35739

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді