Працівник отримав профспілкову путівку: що з ПДФО

Податківці не оподатковують ПДФО вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника ПДФО та/або його дітей віком до 18 років, які надала йому профспілка безоплатно або із знижкою, у розмірі такої знижки (п. 165.1.35 ПК).

Зразок наказу про надання матеріальної допомоги

Таку норму застосовуйте виключно до працівників, які отримують путівки від професійної спілки, до якої зараховують його профспілкові внески як члена такої професійної спілки.

Оподатковуйте ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5% вартість профспілкової путівки безоплатної або із знижкою, у розмірі такої знижки, яку надали працівнику:

  • на оздоровлення членів його сім’ї віком після 18 років;
  • який не є членом профспілки.

Якщо вартість сімейної профспілкової путівки містить вартість оздоровлення членів сім’ї працівника після 18 років або не членів такої профспілки, оподатковуйте ПДФО та військовим збором тільки частину отриманого працівником доходу на оздоровлення таких членів сім’ї.

У податковому розрахунку за формою №1ДФ вартість профспілкової путівки відображайте за ознакою доходу «156».

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2206

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
48840

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
12320

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75236

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56887

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді