Страховий стаж для лікарняних: чи зараховувати період військової служби

До страхового стажу, від якого залежить розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності та інших видів матеріального забезпечення, з 01.01.2016 потрібно зараховувати період військової служби.

Скачати зразок довідки про страховий стаж

Умови, за якими маєте визначати страховий стаж для оплати лікарняних, визначає стаття 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105.

Страховий стаж обчислюйте в місяцях за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження — за законодавством, яке діяло раніше.

Так, законодавство, яке діяло раніше, визначало, що до страхового стажу слід зараховувати, зокрема, період служби до 28.01.2001.

Із 01.01.2016 до страхового стажу зараховуйте, зокрема, період сплати ЄСВ із:

  • грошового забезпечення за осіб, які проходять військову службу та службу в органах МВС;
  • державної допомоги при народженні дитини за осіб, які не перебувають у трудових відносинах;
  • державної соціальної допомоги на догляд за дитиною з інвалідністю.

Аби його обчислити, скористайтесь формою «Дані про трудовий стаж» (додаток 9 Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою ПФУ від 18.06.2014 № 10-1).

Не зараховуйте до стажу період служби з 28.01.2001 по 31.12.2015 та період отримання допомоги — до 31.12.2015, оскільки такі особи не підлягали загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

За інформацією Фонду соціального страхування України

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
242377

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12704

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
232430

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
98914

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
92933

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді