Трудові відносини зі студентом: як оформити

Роботодавці, які приймають на роботу студента, повинні оформити з ним трудові відносини належним чином.

Працевлаштовуйте студента за трудовим договором або договором цивільно-правового характеру.

До початку роботи працівника за трудовим договором подайте до територіальних органів ДФС за місцем обліку студента як платника ЄСВ повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Заробітну плату, відпускні та виплати, які нарахуєте відповідно до умов такого договору, в загальному порядку оподатковуйте ПДФО/військовим збором, а також нараховуйте на нього ЄСВ за ставкою 22%.

До доходу студентів, якщо той не перевищує законодавчо встановлену межу 2470 грн, зможете застосувати ПСП за умови, якщо працівник своєчасно подасть заяву на її використання (п.п.169.4.1 ПК).

Найпоширенішими серед договорів ЦПХ є договір на виконання робіт/договір підряду та договір надання послуг. За договором ЦПХ підрядник, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, а сам організовує і виконує свою роботу.

Якщо уклали зі студентом договір ЦПХ, то повідомлення до органу ДФС про прийняття працівника на роботу не подавайте і запис про виконання роботи у трудовій книжці не робіть.

Суму доходу, яку студент отримає за договором ЦПХ, оподатковуйте ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%, а також нараховуйте на нього ЄСВ за ставкою 22%.

За інформацією ГУ ДФС у Івано-Франківській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14344

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9924

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13055

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді