Трудові відносини зі студентом: як оформити

Роботодавці, які приймають на роботу студента, повинні оформити з ним трудові відносини належним чином.

Працевлаштовуйте студента за трудовим договором або договором цивільно-правового характеру.

До початку роботи працівника за трудовим договором подайте до територіальних органів ДФС за місцем обліку студента як платника ЄСВ повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Заробітну плату, відпускні та виплати, які нарахуєте відповідно до умов такого договору, в загальному порядку оподатковуйте ПДФО/військовим збором, а також нараховуйте на нього ЄСВ за ставкою 22%.

До доходу студентів, якщо той не перевищує законодавчо встановлену межу 2470 грн, зможете застосувати ПСП за умови, якщо працівник своєчасно подасть заяву на її використання (п.п.169.4.1 ПК).

Найпоширенішими серед договорів ЦПХ є договір на виконання робіт/договір підряду та договір надання послуг. За договором ЦПХ підрядник, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, а сам організовує і виконує свою роботу.

Якщо уклали зі студентом договір ЦПХ, то повідомлення до органу ДФС про прийняття працівника на роботу не подавайте і запис про виконання роботи у трудовій книжці не робіть.

Суму доходу, яку студент отримає за договором ЦПХ, оподатковуйте ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%, а також нараховуйте на нього ЄСВ за ставкою 22%.

За інформацією ГУ ДФС у Івано-Франківській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3237

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5037

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
9877

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
97103