Чи має право працівник на податкову соціальну пільгу за виплати лікарняних

Працівник-платник ПДФО має право зменшити суму загального місячного доходу, який він отримує від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі — ПСП; пп. 169.1 ПК).

Нові ознаки доходу

Заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачують працівнику у зв’язку з відносинами трудового найму.

Лікарняні також розглядають як заробітну плату платника ПДФО. Тож якщо загальний місячний дохід працівника з урахуванням лікарняних не перевищує граничного розміру загального місячного доходу від одного працедавця у вигляді заробітної плати відповідно до підпункту 169.4.1 ПК (у 2019 році — 2690 грн), найманий працівник має право на ПСП.

За інформацією ГУ ДФС у Львівській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
85

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24782

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1140

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212676

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
298382