В Мінсоцполітики роз’яснили, як розрахувати доплату до розміру мінімальної заробітної плати працівникам у разі підсумованого обліку робочого часу.
Наприкінці кожного місяця працівникам, які працюють на умовах підсумованому обліку робочого часу, нараховують належну їм заробітну плату за умовами оплати праці, а саме: оклад, доплати і надбавки, в т. ч. за роботу у нічний час, у святкові і неробочі дні тощо. Після закінчення облікового періоду за наявності надурочних годин таким працівникам оплачують надурочну роботу, враховуючи вимогу статті 107 Кодексу законів про працю України про оплата у подвійному розмірі роботи у святкові та неробочі дні.
Водночас за законодавством про працю розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Нагадаємо, що під час розрахунку заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують:
- доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я;
- доплати за роботу в нічний та надурочний час;
- доплати роз'їзний характер робіт;
- премії до святкових і ювілейних дат.
Отже, якщо працівник має право на підвищену оплату за роботу у святковий (неробочий) день, таку виплату потрібно враховувати у заробітній платі для забезпечення її мінімального розміру.
Натомість надурочну роботу оплачують понад розмір мінімальної заробітної плати.
Лист Мінсоцполітики від 21.08.2017 №2231/0/101-17