Як розраховувати доплату до мінімалки за підсумованого обліку робочого часу

В Мінсоцполітики роз’яснили, як розрахувати доплату до розміру мінімальної заробітної плати працівникам у разі підсумованого обліку робочого часу.

Наприкінці кожного місяця працівникам, які працюють на умовах підсумованому обліку робочого часу, нараховують належну їм заробітну плату за умовами оплати праці, а саме: оклад, доплати і надбавки, в т. ч. за роботу у нічний час, у святкові і неробочі дні тощо. Після закінчення облікового періоду за наявності надурочних годин таким працівникам оплачують надурочну роботу, враховуючи вимогу статті 107 Кодексу законів про працю України про оплата у подвійному розмірі роботи у святкові та неробочі дні.

Водночас за законодавством про працю  розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що під час розрахунку заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують:

  • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я;
  • доплати за роботу в нічний та надурочний час;
  • доплати роз'їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

Отже, якщо працівник має право на підвищену оплату за роботу у святковий (неробочий) день, таку виплату потрібно враховувати у заробітній платі для забезпечення її мінімального розміру.

Натомість надурочну роботу оплачують понад розмір мінімальної заробітної плати.

Лист Мінсоцполітики від 21.08.2017 №2231/0/101-17

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
147333

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
56108

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5168

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15568

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді