Як розраховувати доплату до мінімалки за підсумованого обліку робочого часу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

В Мінсоцполітики роз’яснили, як розрахувати доплату до розміру мінімальної заробітної плати працівникам у разі підсумованого обліку робочого часу.

Наприкінці кожного місяця працівникам, які працюють на умовах підсумованому обліку робочого часу, нараховують належну їм заробітну плату за умовами оплати праці, а саме: оклад, доплати і надбавки, в т. ч. за роботу у нічний час, у святкові і неробочі дні тощо. Після закінчення облікового періоду за наявності надурочних годин таким працівникам оплачують надурочну роботу, враховуючи вимогу статті 107 Кодексу законів про працю України про оплата у подвійному розмірі роботи у святкові та неробочі дні.

Водночас за законодавством про працю  розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що під час розрахунку заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують:

  • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я;
  • доплати за роботу в нічний та надурочний час;
  • доплати роз'їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

Отже, якщо працівник має право на підвищену оплату за роботу у святковий (неробочий) день, таку виплату потрібно враховувати у заробітній платі для забезпечення її мінімального розміру.

Натомість надурочну роботу оплачують понад розмір мінімальної заробітної плати.

Лист Мінсоцполітики від 21.08.2017 №2231/0/101-17

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250805

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167897

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26975

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді