У яких випадках установи мають виплачувати вихідну допомогу працівникам при звільненні?

Фахівці Держпраці роз’яснили у яких випадках потрібно виплачувати вихідну допомогу працівникам при звільненні.

Установи мають виплачувати вихідну допомогу працівникам у розмірі не меншому від середньомісячного заробітку відповідно до статті 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП) при розірванні трудового договору у випадках припинення трудових відносин з працівником:

  • з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників ( п.1 ст. 40. КЗпП);
  • з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у разі виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають виконанню роботи, так само вони припиняються при скасуванні допуску працівника до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов’язків вимагає такого допуску (п.2 ст. 40 КЗпП);
  • у разі поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.

Вихідну допомогу у розмірі, передбаченому колективним договором, але не меншому від тримісячного середнього заробітку, слід виплачувати працівникові при розірванні ним трудового договору через невиконання власником законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9248

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3786

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
999

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1869