У яких випадках установи мають виплачувати вихідну допомогу працівникам при звільненні?

Фахівці Держпраці роз’яснили у яких випадках потрібно виплачувати вихідну допомогу працівникам при звільненні.

Установи мають виплачувати вихідну допомогу працівникам у розмірі не меншому від середньомісячного заробітку відповідно до статті 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП) при розірванні трудового договору у випадках припинення трудових відносин з працівником:

  • з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників ( п.1 ст. 40. КЗпП);
  • з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у разі виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають виконанню роботи, так само вони припиняються при скасуванні допуску працівника до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов’язків вимагає такого допуску (п.2 ст. 40 КЗпП);
  • у разі поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.

Вихідну допомогу у розмірі, передбаченому колективним договором, але не меншому від тримісячного середнього заробітку, слід виплачувати працівникові при розірванні ним трудового договору через невиконання власником законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164338

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121142

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді