Додаткова відпустка за шкідливі умови праці: хто має право та як надавати

Право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці мають працівники, посади і професії яких містить Список виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, який КМУ затвердив постановою від 17.11.1997 № 1290 (далі — Список).

До розрахунку часу, який дає працівнику право на додаткову відпустку, зараховуйте дні, коли він фактично був зайнятий на роботах із шкідливими і важкими умовами праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад (п. 10 Порядку застосування Списку, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.1998 № 16).

Тривалість такої відпустки встановіть колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника у цих умовах.

Однак пам’ятайте, що працівники, які працюють неповний робочий день менше половини тривалості робочого дня для працівників, яких містить Список виробництв, цехів, професій і посад, права на щорічні додаткові відпустки не мають.

За інформацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5037

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
1456

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні.
292792

Виплата декретних у 2023 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
374361

Розрахунок відпускних на прикладах 2023

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2023 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
629386