Право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці мають працівники, посади і професії яких містить Список виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, який КМУ затвердив постановою від 17.11.1997 № 1290 (далі — Список).
До розрахунку часу, який дає працівнику право на додаткову відпустку, зараховуйте дні, коли він фактично був зайнятий на роботах із шкідливими і важкими умовами праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад (п. 10 Порядку застосування Списку, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.1998 № 16).
Тривалість такої відпустки встановіть колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника у цих умовах.
Однак пам’ятайте, що працівники, які працюють неповний робочий день менше половини тривалості робочого дня для працівників, яких містить Список виробництв, цехів, професій і посад, права на щорічні додаткові відпустки не мають.
За інформацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області