З початку серпня виробництво органічної продукції за галузями, її обіг, маркування, реалізацію, а також сертифікацію органічного виробництва слід проводити за новими правилами. Їх встановлює Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» від 10.07.2018 № 2496-VIII.
Щоб підвищити прозорість органічного ринку та відповідальність його учасників, Мінагрополітики вестиме відкриті реєстри. Інформація в них буде загальнодоступною, тож усі охочі зможуть отримати актуальні дані про:
- операторів органічного ринку;
- органи сертифікації, що мають право на проведення сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції;
- наявність на ринку України органічного насіння і садивного матеріалу.
Держпродспоживслужба контролюватиме сферу органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Вона перевірятиме, як працюють оператори та органи сертифікації, проводитиме планові та позапланові заходи моніторингу органічної продукції, щоб на ринок не потрапляла неорганічна продукція, маркована як органічна.
За порушення у сфері органічного виробництва передбачені штрафи — від 5 до 8 мінімальних зарплат. Штрафуватимуть осіб, які реалізують продукцію без сертифіката, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та/або її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва.
Джерело: Урядовий портал
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ Пояснили на прикладах, як має діяти бюджетна установа, яка отримала від постачальника неякісний товар. Навели зразки заповнення документів, щоб зняти з реєстрації у Казначействі бюджетні зобов’язання.
Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
Розберемо окремі нюанси укладення договорів за Постановою № 169 та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі
Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань