Для місцевих фінансових органів затвердили методичні рекомендації

Мінфін затвердив Методичні рекомендації щодо підготовки та затвердження Бюджетного регламенту проходження бюджетного процесу на місцевому рівні (далі — Методичні рекомендації) наказом від 31.05.2019 № 228.

Бюджетний регламент — це документ, який регулює порядок здійснення процедур на кожній стадії бюджетного процесу з урахуванням норм і положень бюджетного законодавства і визначає терміни їх виконання та відповідальних учасників за своєчасне виконання відповідних заходів.

Бюджетний регламент Мінфін рекомендує затверджувати для:

  • визначення основних організаційних засад проходження бюджетного процесу під час складання, розгляду, затвердження, виконання відповідного місцевого бюджету та звітування про його виконання;
  • забезпечення координації та узгодженості дій між усіма учасниками бюджетного процесу;
  • забезпечення прозорості та публічності бюджетного процесу.

Його може затвердити Рада Міністрів АР Крим, місцева держадміністрація, виконавчий орган місцевої ради або Верховна Рада АР Крим, місцева рада. Затверджений бюджетний регламент потрібно оприлюднити та довести до головних розпорядників за коштами місцевого бюджету.

Мінфін у додатках до Методичних рекомендацій визначив рекомендований план заходів щодо:

  • складання прогнозу місцевого бюджету на ____ роки (додаток 1);
  • складання проекту місцевого бюджету на ____ рік (додаток 2);
  • організації виконання місцевого бюджету (додаток 3);
  • організації роботи з підготовки річної звітності про виконання місцевого бюджету за ____ рік (додаток 4).

Нагадаємо, раніше Мінфін наказом від 29.03.2019 № 130 затвердив Методичні рекомендації щодо складання у 2019 році місцевих бюджетів на середньостроковий період.

Джерело: наказ Мінфіну від 31.05.2019 № 228

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати бюджетний запит на 2024 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
21276

Особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2024 рік

Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
2268

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
144864

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1453

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
28280