Для местных финансовых органов утвердили методические рекомендации

RU UA

Минфин утвердил Методические рекомендации по подготовке и утверждению Бюджетного регламента прохождения бюджетного процесса на местном уровне (далее — Методические рекомендации) приказом от 31.05.2019 № 228.

Бюджетный регламент — это документ, который регулирует порядок осуществления процедур на каждой стадии бюджетного процесса с учетом норм и положений бюджетного законодательства и определяет сроки их выполнения и ответственных участников за своевременное выполнение соответствующих мероприятий.

Бюджетный регламент Минфин рекомендует утверждать для:

  • определения основных организационных основ прохождения бюджетного процесса во время составления, рассмотрения, утверждения, исполнения соответствующего местного бюджета и отчета о его исполнении;
  • обеспечения координации и согласованности действий между всеми участниками бюджетного процесса;
  • обеспечения прозрачности и публичности бюджетного процесса.

Его может принять Совет Министров АР Крым, местная госадминистрация, исполнительный орган местного совета или Верховная Рада АР Крым, местный совет. Утвержденный бюджетный регламент нужно обнародовать и довести до главных распорядителей по средствам местного бюджета.

Минфин в приложениях к Методическим рекомендациям определил рекомендуемый план мероприятий по:

  • составлению прогноза местного бюджета на ____ года (приложение 1);
  • составлению проекта местного бюджета на ____ год (приложение 2);
  • организации выполнения местного бюджета (приложение 3);
  • организации работы по подготовке годовой отчетности об исполнении местного бюджета за ____ год (приложение 4).

Напомним, ранее Минфин приказом от 29.03.2019 № 130 утвердил Методические рекомендации по составлению в 2019 году местных бюджетов на среднесрочный период.

Источник: приказ Минфина от 31.05.2019 № 228

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1560

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1438

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
38697

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5033

Облік внесків до статутного капіталу комунальних підприємств ОТГ

Облік внесків до статутного капіталу КП – що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання – у даному огляді.
28964

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді