В Україні запроваджують міжнародний номер банківського рахунку (IBAN). З цією метою Казначейство підготувало проект змін до порядку:
- казначейського обслуговування державного бюджету за витратами;
- відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України;
- реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України.
Так, з тексту цих порядків і форм документів вилучено словосполучення (реквізит) «код банку» / «МФО банку». Викладено в новій редакції форми реєстру:
- бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів;
- бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів.
Також із форм документів, які застосовуються у процесі казначейського обслуговування, вилучено форму платіжного доручення.
Ці зміни застосовуватимуть з 1 листопада, після набрання чинності відповідним наказом.
З проекту наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України»
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.