Як змінювати ціну у договорах постачання електроенергії

Із 1 липня у зв’язку із повним запуском нового ринку електричної енергії змінилися принципи ціноутворення на ринку, а відповідно, зросли ціни на електроенергію. Мінекономрозвитку роз’яснило, як бути замовникам, а за окремими поясненнями звернулося до НКРЕКП.

НКРЕКП листом від 08.08.2019 № 8312/13.1/7-19 пояснило:

  • який порядок формування ціни електроенергії з 01.07.2019 та можливості зіставлення цін, за якими укладені договори на постачання електроенергії до 01.07.2019 з індикативними цінами електроенергії «на добу наперед»;
  • які органи уповноважені надавати інформацію щодо коливання ціни електроенергії на ринку.

Тож як бути сторонам договору, укладеного за результатом процедури закупівлі до 01.07.2019, якщо ціна на електроенергію проколивалася на ринку? Вони можуть використовувати випадок зміни ціни за одиницю товару до 10% без збільшення суми договору з відповідним зменшенням кількості товару (за п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII). У такому випадку зміни вносять:

  • за допомогою додаткової угоди до договору;
  • обгрунтовано — з документальним підтвердженням.

Як орієнтир, аби укласти правочини з купівлі-продажу електроенергії на ринку електроенергії, можна використовувати ціну, обсяги купівлі-продажу електроенергії для кожного розрахункового періоду та інші показники, що оприлюднюють за результатами торгів. Оприлюднює результати торгів на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку ДП «Оператор ринку». Тож факт коливання ціни електроенергії на ринку можна підтвердити інформацією з його вебсайту — https://www.oree.com.ua/.

Мінекономрозвитку також нагадує, що під час процедур закупівель для потреб наступного періоду у проєктах договорів слід передбачати відповідний порядок зміни ціни на електроенергію під час застосування тарифів та нормативів.

Джерело: лист Мінекономрозвитку від 14.08.2019 № 3304-04/33869-06

Як змінювати ціну у договорах постачання електроенергії
Ярослава Дуброва,консультант з публічних закупівель, Київ
Замовник закуповує електроенергію у постачальника універсальних послуг (ПУП). ПУП листом повідомив про зміну ціни на електроенергію — з 1 липня 2019 року вона зросла на 15%. Тому сторони мають внести зміни до договору про закупівлю.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33245

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4383

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
27060

Оплата періодики у грудні можлива — тримайте 3 підказки

Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань
3253