Як змінювати ціну у договорах постачання електроенергії

UA RU

Із 1 липня у зв’язку із повним запуском нового ринку електричної енергії змінилися принципи ціноутворення на ринку, а відповідно, зросли ціни на електроенергію. Мінекономрозвитку роз’яснило, як бути замовникам, а за окремими поясненнями звернулося до НКРЕКП.

НКРЕКП листом від 08.08.2019 № 8312/13.1/7-19 пояснило:

  • який порядок формування ціни електроенергії з 01.07.2019 та можливості зіставлення цін, за якими укладені договори на постачання електроенергії до 01.07.2019 з індикативними цінами електроенергії «на добу наперед»;
  • які органи уповноважені надавати інформацію щодо коливання ціни електроенергії на ринку.

Тож як бути сторонам договору, укладеного за результатом процедури закупівлі до 01.07.2019, якщо ціна на електроенергію проколивалася на ринку? Вони можуть використовувати випадок зміни ціни за одиницю товару до 10% без збільшення суми договору з відповідним зменшенням кількості товару (за п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII). У такому випадку зміни вносять:

  • за допомогою додаткової угоди до договору;
  • обгрунтовано — з документальним підтвердженням.

Як орієнтир, аби укласти правочини з купівлі-продажу електроенергії на ринку електроенергії, можна використовувати ціну, обсяги купівлі-продажу електроенергії для кожного розрахункового періоду та інші показники, що оприлюднюють за результатами торгів. Оприлюднює результати торгів на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку ДП «Оператор ринку». Тож факт коливання ціни електроенергії на ринку можна підтвердити інформацією з його вебсайту — https://www.oree.com.ua/.

Мінекономрозвитку також нагадує, що під час процедур закупівель для потреб наступного періоду у проєктах договорів слід передбачати відповідний порядок зміни ціни на електроенергію під час застосування тарифів та нормативів.

Джерело: лист Мінекономрозвитку від 14.08.2019 № 3304-04/33869-06

Як змінювати ціну у договорах постачання електроенергії
Ярослава Дуброва,консультант з публічних закупівель, Київ
Замовник закуповує електроенергію у постачальника універсальних послуг (ПУП). ПУП листом повідомив про зміну ціни на електроенергію — з 1 липня 2019 року вона зросла на 15%. Тому сторони мають внести зміни до договору про закупівлю.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1215

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
4815

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4259

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35737

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді