Отримання палива за талонами — чи потрібно складати акцизну накладну

UA RU

Закуповуючи паливо у постачальників, бюджетні установи, держоргани, органи місцевого самоврядування досить часто прописують у договорах про закупівлю, що приймання-передача палива здійснюється на підставі талонів та карток (бланків-дозволів, смарт-карток, паливних карток). Адже в більшості відсутні власні ємності для зберігання палива. Перехід права власності на паливо відбувається в момент фактичного отримання палива на АЗС після пред’явлення водіями талонів, карток.

Фахівці ДФС роз’яснили, що реалізація пального — це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

Не вважають реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

  • у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
  • при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Особа, яка реалізує пальне, зобов’язана скласти акцизну накладну в одному примірнику у разі реалізації пального з акцизного складу будь-яким іншим особам — не платникам акцизного податку. Тобто, акцизну накладну складає суб’єкт роздрібної торгівлі — розпорядник акцизного складу (суб’єкт господарювання, що експлуатує АЗС) підчас фізичного відпуску пального. Після чого реєструє її в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Із ІПК ДФС від 15.08.2019 № 3802/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік лікарських засобів та медичних виробів: приклади від експерта

Як МОЗ рекомендує ЗОЗ вести бухгалтерський облік медикаментів та медичних виробів – у публікації розглянемо загальні положення, що стосуються як медзакладів, що є бюджетними установами, так і реорганізованих медзакладів-КНП
37698

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
129181

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
6622

Списання ліків у бюджетній установі

Прочитайте, що робити з лікарськими засобами після того, як спливе термін їх придатності та як правильно списати протерміновані ліки.
18311

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді