Чи надавати відпустку за ненормований робочий день за неповного робочого часу

Мінсоцполітики пояснило, чи можна надавати відпустку за ненормований робочий день за неповного робочого дня.

Установа самостійно затверджує в колективному договорі список професій і посад працівників з ненормованим робочим днем. У ньому вона зазначає конкретну тривалість відпустки — у межах від 1 до 7 днів включно.

Ненормований робочий день можна застосовувати передусім для осіб, праця яких не піддається точному обліку в часі. У разі роботи з неповним робочим днем його тривалість чітко визначена (певна кількість годин на день).

Ненормований робочий день не рекомендується застосовувати для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (п. 2 до Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених 10.10.1997 № 7)

Проте у випадку, якщо у зв'язку із специфікою роботи працівник з неповним робочим днем періодично виконує основну роботу поза межами робочого часу, йому може бути встановлено ненормований робочий день і, відповідно, щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колективному договорі.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 10.10.2017 № 2536/0/101-17/284

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9692

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді