Мінсоцполітики пояснило, чи можна надавати відпустку за ненормований робочий день за неповного робочого дня.
Установа самостійно затверджує в колективному договорі список професій і посад працівників з ненормованим робочим днем. У ньому вона зазначає конкретну тривалість відпустки — у межах від 1 до 7 днів включно.
Ненормований робочий день можна застосовувати передусім для осіб, праця яких не піддається точному обліку в часі. У разі роботи з неповним робочим днем його тривалість чітко визначена (певна кількість годин на день).
Ненормований робочий день не рекомендується застосовувати для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (п. 2 до Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених 10.10.1997 № 7)
Проте у випадку, якщо у зв'язку із специфікою роботи працівник з неповним робочим днем періодично виконує основну роботу поза межами робочого часу, йому може бути встановлено ненормований робочий день і, відповідно, щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колективному договорі.
Джерело: лист Мінсоцполітики від 10.10.2017 № 2536/0/101-17/284
Варто почитати
- Чи можна за рахунок економії ФОП виплатити компенсацію за невикористану відпустку
- Чи може працівник брати відпустку без збереження заробітної плати по три дні протягом місяця
- Чи може працівник взяти відпустку і залишитися працювати за сумісництвом
- Утримуємо зайво нараховані і виплачені відпускні
- Чи зобов’язаний працівник обов’язково піти у відпустку