Одинока мати і дитина живуть окремо — чи має працівниця право на додаткову відпустку

Фахівці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснили, чи має право на додаткову відпустку строком 10 календарних днів працівниця, яка є одинокою матір’ю та має неповнолітню дитину, яка фактично з нею не проживає та згідно наданих роботодавцю документів при прийнятті на роботу дитина проживає та вчиться відокремлено від матері в інтернаті.

Додаткова відпустка тривалістю до 10 календарних днів без врахування святкових та неробочих днів щорічно надається:

  • жінці, яка працює та має двох та більше дітей у віці до 15 років, або дитину — інваліда, або яка всиновила дитину;
  • одинокій матері;
  • батьку, який виховує дитину без матері, в т. ч. довгочасного перебування матері в лікувальному закладі;
  • особам, які взяли дитину під опіку.

Дитиною вважається особа у віці до 18 років, якщо вона не набуває прав повнолітньої раніше. Способи участі в вихованні дитини та спілкування з ним того із батьків, які мешкають окремо від нього встановлюють органи опіки і піклування. Режим окремого мешкання не позбавляє батьківських прав та обов’язків.

Одинока мати має право на додаткову відпустку, яка надається працівникам з дітьми до досягнення дитиною повноліття незалежно від того мешкає вона окремо від неї чи ні.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Одинока мати і дитина живуть окремо — чи має працівниця право на додаткову відпустку
Ірина ЧИГИРголовний редактор Експертус Головбух
У статті — докладні пояснення для ваших працівників і готові зразки заяв на кожен випадок.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5112

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
1515

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні.
293111

Виплата декретних у 2023 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
374748

Розрахунок відпускних на прикладах 2023

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2023 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
630213