Голова НАДС Костянтин Ващенко дав ексклюзивне інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» про реформування державної служби, зокрема оплати праці держслужбовців.
«На розгляд Уряду буде виноситись концепція реформування оплати, яку підготовило НАДС» — повідомив Костянтин Ващенко — «Вона передбачає подальше збільшення посадового окладу, ліквідацію всіх додаткових надбавок та інших речей, обмеження премій в 30%. Із надбавок залишається тільки «за вислугу років», що дозволяє утримувати людей на державній службі. … Мінімальний посадовий оклад має бути три прожиткових мінімуми.».
З його слів, зарплата держслужбовців в загальному зросте на 30%. За контрактом індивідуальних умов оплати праці не буде. Єдине, що в межах загальної системи в контракті можуть бути визначені більш чіткі правила, за що людина отримує премію і коли ця премія може бути знята.
Із ексклюзивного інтерв’ю голови НАДС Костянтина Ващенка агентству «Інтерфакс-Україна»
Оцінювання державних службовців – хто визначає завдання і ключові показники для держслужбовців та як оцінюють результати виконання завдань?
Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
Оплата праці за посадами державної служби 2025 року як і минулого обмежується розміром та кількістю виплат згідно з Держбюджетом-2025. І хоча наразі маємо проєкт цього акта, вже однозначно можна сказати, чи буде підвищення зарплати держслужбовцям у 2025 році. Розглянемо детальніше якою буде зарплата держслужбовців, чи переглянуть посадові оклади на 2025 рік.
З 11 жовтня 2024 року набула чинності оновлена форма електронної декларації. Оновлене й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
В даній статті розглянуто специфіку повноважень сільського голови, можливість виконання ним посадових обов’язків тимчасово відсутніх працівників, розмір доплати та порядок документального оформлення такого виконання.