Відносини між теплопостачальною організацією та індивідуальним і колективним споживачем, що отримує послугу з постачання теплоенергії регулюватимуть нові Правила надання послуги з постачання теплової енергії (далі — Правила). Вони, зокрема, визначають:
- вимоги до якості послуги;
- одиниці виміру обсягу спожитої споживачем теплової енергії;
- порядок оплати.
Ціною послуги є встановлений тариф на теплоенергію для споживача, що включає тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплоенергії. Якщо уповноважений законом орган ухвалив рішення про зміну тарифу, виконавець має повідомити про це споживачам у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення тарифу (змін) у дію.
Разом з Правилами затверджені типові договори:
- з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання);
- з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії;
- з колективним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії;
- з власником (користувачем) будівлі про надання послуги з постачання теплової енергії.
А також типовий колективний договір про надання послуги з постачання теплової енергії;
Джерело: постанова КМУ «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» від 21.08.2019 № 830
Із 1 травня ринок житлово-комунальних послуг працює за новим Законом. Тож замовники, які закуповують і споживають такі послуги, мають знати про його вимоги. Сфокусуємо увагу на найважливішому
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.