Фахівці Держпраці пояснили, чи потрібно під час оформлення працівника на роботу за сумісництвом вимагати від нього трудову книжку.
Трудові книжки зберігають за основним місцем роботи працівника відповідно до постанови КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 № 301. У період роботи їх не видають працівникові.
Роботу за сумісництвом врегульовує Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін'юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення).
Положення встановлює, що під час прийняття на роботу за сумісництвом роботодавець має право вимагати від працівника пред'явити паспорт, диплом або інший документ про здобуту освіту чи професійну підготовку.
Отож вимоги пред'являти трудову книжку під час оформлення на роботу за сумісництвом нормативні документи не містять.
Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області
У відомостях про застрахованих осіб щодо мобілізованих працівників можуть з’являтися ознаки, схожі на відпустку без збереження зарплати. Однак юридично та фактично це зовсім різні підстави відсутності працівника на роботі
Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення — читайте далі у статті
Як у 2026 році відбувається оцінювання результатів роботи державних службовців? Хто встановлює завдання та ключові показники, коли їх змінювати, і як відображають результати оцінювання державних службовців — зібрали все в одному алгоритмі
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?