Чи вимагати трудову книжку під час оформлення за сумісництвом

Фахівці Держпраці пояснили, чи потрібно під час оформлення працівника на роботу за сумісництвом вимагати від нього трудову книжку.

Трудові книжки зберігають за основним місцем роботи працівника відповідно до постанови КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 № 301. У період роботи їх не видають працівникові.

Роботу за сумісництвом врегульовує Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін'юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення).

Положення встановлює, що під час прийняття на роботу за сумісництвом роботодавець має право вимагати від працівника пред'явити паспорт, диплом або інший документ про здобуту освіту чи професійну підготовку.

Отож вимоги пред'являти трудову книжку під час оформлення на роботу за сумісництвом нормативні документи не містять.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83349

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3352

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
6142

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10078