У держорганах оцифрують кадровий облік

UA RU

У держорганах оцифрують кадровий облік

Учора, 18.09.2019, на своїй сторінці у мережі Facebook Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив про початок оцифрування паперових процесів у держорганах, зокрема, кадрового документообігу.

За його оцінкою: «тільки на канцелярію навколо кадрових документів держава витрачає 50-100 млн грн щорічно. А скільки даремно витрачається часу і талантів — оцінити неможливо».

Він повідомив про ключові зміни:

  • «Ми хочемо заборонити подачу документів на прийом на роботу або на конкурси в паперовій формі. Цей захід може здатися занадто суворим. Але, по-перше, нам потрібно прищеплювати цифрову грамотність держслужбовцям. По-друге, декларації в НАЗК в електронному вигляді всі і так подають, ЕЦП у всіх є»;
  • «Позбавляємося від купи зайвих сутностей. Копії дипломів (є реєстр), інформація про пов’язаних компаніях (є реєстр), копії паспортів (є ЕЦП), автобіографія (кому вона взагалі потрібна!) І багато іншого»;
  • «Трудові книжки повинні, нарешті, піти в історію. Це, до речі, оцінить і бізнес»;
  • «Весь оборот, який стосується конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень і т. п. — в цифру»;
  • «У цифру потрібно також перевести архів. Закони, які зобов’язують зберігати паперові справи 75 років, повинні залишитися в минулому столітті. Це теж буде корисно для бізнесу»;
  • «Сильно спростимо всю логіку погоджень. Блок-схеми, за якими документи «ходять» по кабінетах, спростимо і скоротимо в 3-4 рази»;
  • «Створюємо єдиний реєстр держслужбовців. Зараз HR-інформація розосереджена по різним органам в самих різних форматах. Це дозволить централізувати і комунікації, і багато інших HR-аспектів».

Щоб це все зробити, потрібно внести зміни до деяких законів, постанов Уряду, а також впровадити правильне IT, з особливою увагою до кібербезпеки. За його словами це все можна впровадити за 6-9 місяців.

Із особистої сторінки Дмитра Дубілета у мережі Facebook

 

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
103892

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
78895

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
13339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді